romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Manipulace: Neziskovky vyučují v brněnské škole islám

17.3.2017 13:20
Fanouškovská stránka Miloše Zemana manipuluje a lže o aktivitách jedné základní školy...
Fanouškovská stránka Miloše Zemana manipuluje a lže o aktivitách jedné základní školy...

Facebooková stránka Miloš Zeman - prezident ČR (neoficiální fanouškovská stránka) sdílí fotografie dětí ze základní a mateřské školy v Brně. Fotografie byly převzaty z webových stránek školy, na kterých škola zveřejňuje informace o proběhlých akcích. Jednou z nich bylo i zapojení do vzdělávacího projektu EDISON, díky kterému do školy přijelo několik mladých lidí z jiných částí světa. Stránka Miloš Zeman - prezident ČR však sdílí fotografie se zavádějícím komentářem: “Neziskovky v tichosti vyučují v českých školkách děti multikulturalismu a islámu!” spolu s článkem Politička KDU-ČSL vyhrožuje sociálkou rodičům, kteří nepošlou své dítě na multikulti akci, který se školou nijak nesouvisí. Šíření této dezinformace způsobuje, že v komentářích pod příspěvkem se objevují výhrůžky škole i rodičům dětí. Fotografie sdílelo téměř 600 lidí.

Fotografie nasdílela také facebooková stránka Bubáci v Evropě spolu s kontakty na školu, rodiče a jejich přátele. Uživatele, kteří se ohradili proti zneužívání fotek dětí, označuje stránka jako fanatiky, udavače a akci jako výchovu budoucích vítačů. I pod příspěvky na této stránce se objevují výhružné a nenávistné komentáře.

“Nelíbí se mi zveřejnění fotek dětí bez souhlasu rodičů, zvlášť s takovým textem, jaký byl použit. Lživý a nenávistný. Po naší snaze vysvětlit, o co se opravdu jednalo, přišlo i zveřejňování adresy školy, odkazů na na naše facebookové profily, výhrůžky a obviňování z vlastizrady a udavačství. Protože nikdo nehodlal fotky stáhnout, podala jsem trestní oznámení na PČR na neznámého pachatele - z důvodu šíření fotek bez souhlasu rodičů pod lživým textem a také kontaktovala právničku z Ligy lidských práv s prosbou o pomoc a radu, jak dále postupovat,” popsala pro HateFree Culture situaci jedna z matek, která se spolu s přáteli zpočátku pokoušela situaci vysvětlit. Dodala, že setkání v mateřské školce bylo pouze o tanci a zpěvu, jelikož takto malé děti se o reálie dané země ještě příliš nezajímají. Škola, ve které momentálně probíhají jarní prázdniny, se obrátila na právního zástupce a situaci bude plně řešit v následujícím týdnu. Fotografie z akce byly z webu školy odstraněny.

O čem je projekt EDISON?

Posláním projektu EDISON, který zaštiťuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, je mezikulturní porozumění jednotlivých kultur a jejich sblížení. Žáci a studenti se od zahraničních prezentujících dozvídají zeměpisné informace o jiných zemích a zajímavosti o kulturních rozdílech. Na projekt EDISON jezdí zástupci všech kontinentů, ras, vyznání a kultur. Na sdílených fotografiích ze Základní školy v Brně je student z Iráku. Děti ve škole se v rámci projektu seznámily také se studenty z USA, Mexika, Bulharska, Číny, Indonésie a několika dalších zemí.

EDISON je projektem mezinárodní studentské organizace AIESEC, která vznikla v roce 1948. Pod tlakem válečných hrůz chtěla skrze zahraniční pobyty a členství odstranit předsudky mezi lidmi a zamezit opakování těchto válečných hrůz. Dnes se snaží ve studentech rozvíjet podnikavé myšlení a budovat zodpovědnost k prostředí, ve kterém žijí. Již v minulých měsících se na internetu objevovaly nepřesné informace o projektu EDISON, organizace AIESEC tedy vydala prohlášení, ve kterém svoji činnost vysvětluje.

Převzato z webu HateFree Culture

HateFree Culture
Přečteno: 2728x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Prezident, Hoax, Zeman, manipulaceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo