romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Manipulace: Neziskovky vyučují v brněnské škole islám

17.3.2017 13:20
Fanouškovská stránka Miloše Zemana manipuluje a lže o aktivitách jedné základní školy...
Fanouškovská stránka Miloše Zemana manipuluje a lže o aktivitách jedné základní školy...

Facebooková stránka Miloš Zeman - prezident ČR (neoficiální fanouškovská stránka) sdílí fotografie dětí ze základní a mateřské školy v Brně. Fotografie byly převzaty z webových stránek školy, na kterých škola zveřejňuje informace o proběhlých akcích. Jednou z nich bylo i zapojení do vzdělávacího projektu EDISON, díky kterému do školy přijelo několik mladých lidí z jiných částí světa. Stránka Miloš Zeman - prezident ČR však sdílí fotografie se zavádějícím komentářem: “Neziskovky v tichosti vyučují v českých školkách děti multikulturalismu a islámu!” spolu s článkem Politička KDU-ČSL vyhrožuje sociálkou rodičům, kteří nepošlou své dítě na multikulti akci, který se školou nijak nesouvisí. Šíření této dezinformace způsobuje, že v komentářích pod příspěvkem se objevují výhrůžky škole i rodičům dětí. Fotografie sdílelo téměř 600 lidí.

Fotografie nasdílela také facebooková stránka Bubáci v Evropě spolu s kontakty na školu, rodiče a jejich přátele. Uživatele, kteří se ohradili proti zneužívání fotek dětí, označuje stránka jako fanatiky, udavače a akci jako výchovu budoucích vítačů. I pod příspěvky na této stránce se objevují výhružné a nenávistné komentáře.

“Nelíbí se mi zveřejnění fotek dětí bez souhlasu rodičů, zvlášť s takovým textem, jaký byl použit. Lživý a nenávistný. Po naší snaze vysvětlit, o co se opravdu jednalo, přišlo i zveřejňování adresy školy, odkazů na na naše facebookové profily, výhrůžky a obviňování z vlastizrady a udavačství. Protože nikdo nehodlal fotky stáhnout, podala jsem trestní oznámení na PČR na neznámého pachatele - z důvodu šíření fotek bez souhlasu rodičů pod lživým textem a také kontaktovala právničku z Ligy lidských práv s prosbou o pomoc a radu, jak dále postupovat,” popsala pro HateFree Culture situaci jedna z matek, která se spolu s přáteli zpočátku pokoušela situaci vysvětlit. Dodala, že setkání v mateřské školce bylo pouze o tanci a zpěvu, jelikož takto malé děti se o reálie dané země ještě příliš nezajímají. Škola, ve které momentálně probíhají jarní prázdniny, se obrátila na právního zástupce a situaci bude plně řešit v následujícím týdnu. Fotografie z akce byly z webu školy odstraněny.

O čem je projekt EDISON?

Posláním projektu EDISON, který zaštiťuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, je mezikulturní porozumění jednotlivých kultur a jejich sblížení. Žáci a studenti se od zahraničních prezentujících dozvídají zeměpisné informace o jiných zemích a zajímavosti o kulturních rozdílech. Na projekt EDISON jezdí zástupci všech kontinentů, ras, vyznání a kultur. Na sdílených fotografiích ze Základní školy v Brně je student z Iráku. Děti ve škole se v rámci projektu seznámily také se studenty z USA, Mexika, Bulharska, Číny, Indonésie a několika dalších zemí.

EDISON je projektem mezinárodní studentské organizace AIESEC, která vznikla v roce 1948. Pod tlakem válečných hrůz chtěla skrze zahraniční pobyty a členství odstranit předsudky mezi lidmi a zamezit opakování těchto válečných hrůz. Dnes se snaží ve studentech rozvíjet podnikavé myšlení a budovat zodpovědnost k prostředí, ve kterém žijí. Již v minulých měsících se na internetu objevovaly nepřesné informace o projektu EDISON, organizace AIESEC tedy vydala prohlášení, ve kterém svoji činnost vysvětluje.

Převzato z webu HateFree Culture

HateFree Culture
Přečteno: 2683x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Prezident, Hoax, Zeman, manipulaceHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo