romea - logo
29. března 2020 (neděle)
svátek má Taťána
Loading
rozšířené vyhledávaní

Manipulátoři.cz: Mešita z kazatelny mistra Jana Husa aneb nepříčetnost Petra Rajského​​​​​​​

17.2.2020 11:01
Dezinformační projekt MaP. Foto z videa projektu
Dezinformační projekt MaP. Foto z videa projektu

Projekt MaP vysílaný Petrem Rajským a Michalem Svatošem (znám též jako Michal a Petr, MaP, KPV 0249) šíří opět konspirace, při kterých lze pochybovat o příčetnosti autora. Konkrétně se jedná o dvě videa informující o tom, že údajně na místě kostela Sv. Michaela na Staroměstském náměstí má vyrůst mešita. Videa jsou navíc „obohacena“ konspiracemi o jakémsi mýtickém místě nebo o zednářích. Jedná se o díly MaP 248 a MaP 246.

Tuto nesmyslnou teorii zveřejnil v roce 2007 Václav Lamr na webu Eurabia. Ve skutečnosti se nikdy o ničem takovém nejednalo. Celá věc se má tak, že kostel svatého Michaela archanděla na Starém Městě byl zrušen už v době josefinských reforem (patrně 23. června 1786) spolu s přilehlým klášterem servitů.

Od jeho zrušení za reforem Josefa II. se budova stala předmětem různého civilního využití, v době komunismu sloužil jako skladiště, pak zde byla provozována značně kontroverzní Michael Mystery Show, poté zde sídlil Temple music club, Klub kostel, Crypt bar či Club Venue Prague. V současnosti budovu bývalého kostela vlastní společnost Michal Praha s r.o.. Majitelé prodej odmítají, s budovou mají vlastní plány.

Jan Cemper, Manipulátoři.cz
Přečteno: 728x
 

Kam dál:

Štítky:  

dezinformace, Média, HoaxHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo