romea - logo
28. února 2021 (neděle)
svátek má Lumír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Marian Dancso, lídr kandidátky hnutí OMMO v Ústeckém kraji, byl přepaden a zmlácen

Lom – Loučná, 28.9.2012 11:34, (ROMEA)
Marian Dancso.
Marian Dancso.

Ve čtvrtek 27. září 2012 byl v ranních hodinách (před 5,30 hod.) před bytem své matky v ul. Novostavbách, v obci Lom – Loučná (u Litvínova, poz. red.), fyzicky napaden lídr kandidátky politického hnutí „Občané městu, město občanům“ (OMMO) pro volby do zastupitelstva Ústeckého kraje pan Marian Dancso.

Byl napaden dvěma neznámými pachateli (muži), kteří jej po východu z domu udeřili nějakým blíže neidentifikovaným předmětem (zřejmě cihla nebo dle zranění v obličeji podobný zdrsněný materiál). Snažil se jim bránit, ale následovaly údery pěstmi, a když byl sražen na zem, také kopance. Následně pachatelé odjeli blíže neurčeným osobním automobilem, zřejmě menšího typu (Favorit, Škoda, světlejší barvy). V 5. 34 hod. sám napadený přivolal Policii ČR. Ta na základě zjištěných skutečností doporučila lékařské vyšetření, a aby se dostavil na obvodní oddělení Policie ČR v Lomu k sepsání trestního oznámení. K lékaři se musel zraněný dopravit sám (!?). Dopravu mu zajistil svým osobním automobilem kamarád, kterého si rovněž sám zraněný přivolal.

V Mostecké nemocnici, o. z. KZ bylo provedeno lékařské vyšetření, které konstatovalo lehký otřes mozku, zhmožděniny v oblasti levé části obličeje a nadočnice, zlomené žebro s podezřením na redislokovanou frakturu, další žebro zřejmě naštípnuté. Následně byl s napadeným M. Dancsem na Obvodním oddělení Policie ČR v Lomu sepisován cca 2 hodiny protokol.

Vedení OMMO má celou řadu důvodů se domnívat, že za celým incidentem mohou být politické důvody, aktivity hnutí při odhalování některých praktik realizovaných některými politickými subjekty na Mostecku. Selhaly všechny předchozí pokusy jmenovaného i hnutí OMMO zastrašit. Nesetkaly se s přílišnou odezvou u občanů Lomu šířené pomluvy na opozičního zastupitele M. Dancsa za OMMO a další z řad současné lomské opozice. Jistě nemusí být náhoda, že fyzický útok se odehrál den po spuštění webu Lomská opozice, kde je záměrem odkrývat jednání a chování vládnoucí koalice v Lomu - Severočeši.cz, ODS, VV - s rozhodujícím hlasem bývalého starosty Lomu za KSČM pan Ing. J. Nétka.

Napadení zastupitele města Lomu a lídra kandidátky OMMO pro krajské volby má dle vedení OMMO i nepřímou souvislost s tím, jakým způsobem je eskalována celková situace na Mostecku, Varnsdorfsku a dalších místech Ústeckého kraje směrem k menšinám, zejména Romům. Výroky např. senátora Doubravy za Severočeši.cz, ale i dalších politiků, a jistě ne nevýznamných osob, jsou řadou komentátorů, politických publicistů i politologů označovány za hraničně rasistické a xenofóbní.

Vedení OMMO vyzývá občany, veřejnost a své kandidáty i kandidáty dalších subjektů, aby se nenechali zastrašit a odradit od snahy po změně způsobu vládnutí, organizace a řízení chodu krajské samosprávy a samospráv obcí a měst a konečně celé ČR. Žádáme sdělovací prostředky, jejich redaktory, aby konečně začali objektivně informovat o dění v některých stranách, o jejich jednání a chování.

Očekáváme, že Policie ČR nedovede toto vyšetřování jako ta předchozí ke strohému oznámení "vyšetřování zastaveno, pachatel neznámý".


Leoš Vaněk, předseda OMMO; Hana Svobodová, 1. místopředsedkyně OMMO
Přečteno: 1282x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby do zastupitelstev krajů 2012, Volby, Násilí, BezpečnostHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo