romea - logo
8. července 2020 (středa)
svátek má Nora
Loading
rozšířené vyhledávaní

Matka chlapce, který si vymyslel přepadení, se omluvila

1.10.2015 9:52
Ilustrační FOTO: AngryJulieMonday, Flickr.com
Ilustrační FOTO: AngryJulieMonday, Flickr.com

„Tímto bych se chtěla všem veřejně omluvit za svého syna a jeho vymyšlený příběh. Syna jsme potrestali a už se to nebude opakovat. Nechtěli jsme nikoho bezdůvodně pohoršit. Děkuji za pochopení," napsala chlapcova matka redakci Deníku včera okolo poledne.

Jedenáctiletý chlapec z Nového Boru si vymyslel přepadení čtveřicí mužů, když jezdil na koloběžce. Ve skutečnosti byl nepozorný a najel na tlustou větev, přepadl přes řidítka, vyrazil si několik zubů a odřel si obličej. Server Denik.cz nejprve zveřejnil výpověď matky hocha, která naznačila, že chlapec byl napaden z rasových důvodů. Veřejnost měla jasno a jako pachatele brutálního útoku označila Romy. Titulek textu zněl „Zmlátili jsme bílou ku***. Čtyři muži v Novém Boru zmlátili jedenáctiletého chlapce.“

O dva dny později přinesl server Deník.cz zprávu s titulkem „Holá lež. Napadení v parku si chlapec z Boru vymyslel“. Oba texty psala stejná autorka.

Přečteno: 829x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Média, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo