romea - logo
16. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Albína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Matka chlapce, který si vymyslel přepadení, se omluvila

1.10.2015 9:52
Ilustrační FOTO: AngryJulieMonday, Flickr.com
Ilustrační FOTO: AngryJulieMonday, Flickr.com

„Tímto bych se chtěla všem veřejně omluvit za svého syna a jeho vymyšlený příběh. Syna jsme potrestali a už se to nebude opakovat. Nechtěli jsme nikoho bezdůvodně pohoršit. Děkuji za pochopení," napsala chlapcova matka redakci Deníku včera okolo poledne.

Jedenáctiletý chlapec z Nového Boru si vymyslel přepadení čtveřicí mužů, když jezdil na koloběžce. Ve skutečnosti byl nepozorný a najel na tlustou větev, přepadl přes řidítka, vyrazil si několik zubů a odřel si obličej. Server Denik.cz nejprve zveřejnil výpověď matky hocha, která naznačila, že chlapec byl napaden z rasových důvodů. Veřejnost měla jasno a jako pachatele brutálního útoku označila Romy. Titulek textu zněl „Zmlátili jsme bílou ku***. Čtyři muži v Novém Boru zmlátili jedenáctiletého chlapce.“

O dva dny později přinesl server Deník.cz zprávu s titulkem „Holá lež. Napadení v parku si chlapec z Boru vymyslel“. Oba texty psala stejná autorka.

Přečteno: 826x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Média, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo