romea - logo
31. května 2020 (neděle)
svátek má Kamila
Loading
rozšířené vyhledávaní

Město Liberec i Liberecký kraj vyvěsí u příležitosti Mezinárodního dne Romů romské vlajky

5.4.2017 15:30
Romská vlajka
Romská vlajka

U příležitosti Mezinárodního dne Romů vyvěsí město Liberec i Liberecký kraj na budově radnice a budově krajského úřadu romské vlajky.

"V Liberci na budově krajského úřadu bude dne 7. dubna 2017 slavnostně vyvěšena romská vlajka," uvedl pro server Romea.cz Václav Strouhal, koordinátor pro záležitosti národnostních menšin a cizinců. Kromě toho proběhne 8. dubna v Komunitním středisku KONTAKT p.o. ve spolupráci se zástupkyní romské komunity v Radě pro cizince, národnostní menšiny a další etnika zábavně-vzdělávací akce.

K sobotnímu Mezinárodnímu dni Romů bude i na stožáru před libereckou radnicí vlát romská vlajka. Rozhodli o tom na úterním zasedání radní města.

"Výbor romských aktivistů Libereckého kraje požádal představitele statutárního města Liberec, aby projednali možnost vyvěsit romskou vlajku na budovu radnice 8. dubna. Radní souhlasili," uvedlo v tiskové zprávě město Liberec.

Podle náměstka pro školství, sociální věci a kulturu Ivana Langra je to historicky vůbec poprvé, co město k podobnému symbolickému aktu přistoupí, o to považuje toto gesto navenek za silnější a významnější. "Jsem totiž přesvědčen, že obce, kraje i státní instituce musejí vydávávat pozitivní signály směrem k veřejnosti, a to zejména v tak zásadních společenských otázkách, jako je tolerance k menšinám, podpora kulturní rozmanitosti a obecně pocity sounáležitosti, které se právě v dnešní době jako témata opět stávají zneužívanými ze strany nejrůznějších populistů,“ uvedl Ivan Langr.

Přečteno: 2857x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, LiberecHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo