romea - logo
20. října 2020 (úterý)
svátek má Vendelín

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Město Liberec i Liberecký kraj vyvěsí u příležitosti Mezinárodního dne Romů romské vlajky

5.4.2017 15:30
Romská vlajka
Romská vlajka

U příležitosti Mezinárodního dne Romů vyvěsí město Liberec i Liberecký kraj na budově radnice a budově krajského úřadu romské vlajky.

"V Liberci na budově krajského úřadu bude dne 7. dubna 2017 slavnostně vyvěšena romská vlajka," uvedl pro server Romea.cz Václav Strouhal, koordinátor pro záležitosti národnostních menšin a cizinců. Kromě toho proběhne 8. dubna v Komunitním středisku KONTAKT p.o. ve spolupráci se zástupkyní romské komunity v Radě pro cizince, národnostní menšiny a další etnika zábavně-vzdělávací akce.

K sobotnímu Mezinárodnímu dni Romů bude i na stožáru před libereckou radnicí vlát romská vlajka. Rozhodli o tom na úterním zasedání radní města.

"Výbor romských aktivistů Libereckého kraje požádal představitele statutárního města Liberec, aby projednali možnost vyvěsit romskou vlajku na budovu radnice 8. dubna. Radní souhlasili," uvedlo v tiskové zprávě město Liberec.

Podle náměstka pro školství, sociální věci a kulturu Ivana Langra je to historicky vůbec poprvé, co město k podobnému symbolickému aktu přistoupí, o to považuje toto gesto navenek za silnější a významnější. "Jsem totiž přesvědčen, že obce, kraje i státní instituce musejí vydávávat pozitivní signály směrem k veřejnosti, a to zejména v tak zásadních společenských otázkách, jako je tolerance k menšinám, podpora kulturní rozmanitosti a obecně pocity sounáležitosti, které se právě v dnešní době jako témata opět stávají zneužívanými ze strany nejrůznějších populistů,“ uvedl Ivan Langr.

Přečteno: 2866x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, LiberecHLAVNÍ ZPRÁVY

Fery Bartoš (FOTO: Facebook Fery B.)

Populární zpěvák Fery Bartoš varoval z nemocnice před onemocněním COVID-19: Není to chřipka, dávejte na sebe všichni pozor

17.10.2020 18:15
V době kdy i celá řada Romů sdílí na sociálních sítích dezinformace kolem onemocnění COVID-19 varoval před virem populární zpěvák Fery Bartoš. Ten musel být kvůli onemocnění COVID-19 hospitalizován a k dýchání mu pomáhaly přístroje. Na sociálních sítích o tom informoval jeho kamarád Roman Cina Červeňák.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Ondra Gizman a Ondrej Ferko v hudebním pořadu BAŠAVEL

16.10.2020 13:30
V dalším díle hudebního pořadu Bašavel se představí tentokrát známé a netradiční duo. Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny
 celý článek

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Kulturista Filip Grznár shvaloval vraždu a vyhrožoval vyvražděním chomutovských Romů. Dostal pokutu 15 000 korun

16.10.2020 10:20
S peněžitým trestem 15 tisíc korun odešel od chomutovského okresního soudu kulturista, zápasník MMA, fitness trenér a youtuber Filip Grznár. Soud ho uznal vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Podle obžaloby Grznár v červnu 2017 v Plzni natočil video, ve kterém schvaluje vraždu z května 2017 v Chomutově. Informuje o tom iDnes.cz. Grznár s pokutou nesouhlasí, na místě se proti verdiktu odvolal. Případem se bude Krajský soud v Ústí nad Labem.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo