romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Město Liberec i Liberecký kraj vyvěsí u příležitosti Mezinárodního dne Romů romské vlajky

5.4.2017 15:30
Romská vlajka
Romská vlajka

U příležitosti Mezinárodního dne Romů vyvěsí město Liberec i Liberecký kraj na budově radnice a budově krajského úřadu romské vlajky.

"V Liberci na budově krajského úřadu bude dne 7. dubna 2017 slavnostně vyvěšena romská vlajka," uvedl pro server Romea.cz Václav Strouhal, koordinátor pro záležitosti národnostních menšin a cizinců. Kromě toho proběhne 8. dubna v Komunitním středisku KONTAKT p.o. ve spolupráci se zástupkyní romské komunity v Radě pro cizince, národnostní menšiny a další etnika zábavně-vzdělávací akce.

K sobotnímu Mezinárodnímu dni Romů bude i na stožáru před libereckou radnicí vlát romská vlajka. Rozhodli o tom na úterním zasedání radní města.

"Výbor romských aktivistů Libereckého kraje požádal představitele statutárního města Liberec, aby projednali možnost vyvěsit romskou vlajku na budovu radnice 8. dubna. Radní souhlasili," uvedlo v tiskové zprávě město Liberec.

Podle náměstka pro školství, sociální věci a kulturu Ivana Langra je to historicky vůbec poprvé, co město k podobnému symbolickému aktu přistoupí, o to považuje toto gesto navenek za silnější a významnější. "Jsem totiž přesvědčen, že obce, kraje i státní instituce musejí vydávávat pozitivní signály směrem k veřejnosti, a to zejména v tak zásadních společenských otázkách, jako je tolerance k menšinám, podpora kulturní rozmanitosti a obecně pocity sounáležitosti, které se právě v dnešní době jako témata opět stávají zneužívanými ze strany nejrůznějších populistů,“ uvedl Ivan Langr.

Přečteno: 2955x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, LiberecHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo