romea - logo
14. listopadu 2019 (čtvrtek)
svátek má Sáva
Loading
rozšířené vyhledávaní

Město Liberec i Liberecký kraj vyvěsí u příležitosti Mezinárodního dne Romů romské vlajky

5.4.2017 15:30
Romská vlajka
Romská vlajka

U příležitosti Mezinárodního dne Romů vyvěsí město Liberec i Liberecký kraj na budově radnice a budově krajského úřadu romské vlajky.

"V Liberci na budově krajského úřadu bude dne 7. dubna 2017 slavnostně vyvěšena romská vlajka," uvedl pro server Romea.cz Václav Strouhal, koordinátor pro záležitosti národnostních menšin a cizinců. Kromě toho proběhne 8. dubna v Komunitním středisku KONTAKT p.o. ve spolupráci se zástupkyní romské komunity v Radě pro cizince, národnostní menšiny a další etnika zábavně-vzdělávací akce.

K sobotnímu Mezinárodnímu dni Romů bude i na stožáru před libereckou radnicí vlát romská vlajka. Rozhodli o tom na úterním zasedání radní města.

"Výbor romských aktivistů Libereckého kraje požádal představitele statutárního města Liberec, aby projednali možnost vyvěsit romskou vlajku na budovu radnice 8. dubna. Radní souhlasili," uvedlo v tiskové zprávě město Liberec.

Podle náměstka pro školství, sociální věci a kulturu Ivana Langra je to historicky vůbec poprvé, co město k podobnému symbolickému aktu přistoupí, o to považuje toto gesto navenek za silnější a významnější. "Jsem totiž přesvědčen, že obce, kraje i státní instituce musejí vydávávat pozitivní signály směrem k veřejnosti, a to zejména v tak zásadních společenských otázkách, jako je tolerance k menšinám, podpora kulturní rozmanitosti a obecně pocity sounáležitosti, které se právě v dnešní době jako témata opět stávají zneužívanými ze strany nejrůznějších populistů,“ uvedl Ivan Langr.

Přečteno: 2850x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, LiberecHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo