romea - logo
20. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ilona

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Město Most plánuje i nadále zaměstnávat asistenty prevence kriminality

31.1.2017 11:16
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)

Mostecká radnice se chystá od léta navýšit počet asistentů prevence kriminality. Minulý týden rada schválila podání žádosti o projekt v rámci Operačního programu zaměstnanost, v jehož rámci bude přijato devět asistentů na dobu tří let. V současnosti ve městě působí asistentů sedm.

Asistenti budou mimo jiné dohlížet na bezpečnost dětí v blízkosti škol nebo nad veřejným pořádkem a budou pomáhat s řešením situací souvisejících s narušováním občanského soužití. Budou také kontrolovat herny a bary, zda se v nich nezdržují mladiství a nezletilí pod vlivem alkoholu, ve spolupráci s K-centrem sbírat injekční jehly, navštěvovat nízkoprahové kluby a kluby pro seniory či realizovat sportovní aktivity pro děti a mládež.

„Budou kontrolovat i parky, zda se v nich nezdržují závadové osoby," uvedla pro Denik.cz Ilona Kozlová, mluvčí Městské policie Most, která bude mít asistenty na starost.

Projekt bude probíhat od července 2017 do června 2020. Radnice počítá s náklady přes sedm milionů korun, z čehož by město mělo zaplatit pouhých 5%, zbytek bude financován z Evropského sociálního fondu (85%) a státního rozpočtu ČR.

Most kvůli vyloučeným lokalitám navštívil minulý týden i ministr pro lidská práva Jan Chvojka, který se setkal se zástupci města i neziskových organizací a prohlédl si vyloučenou lokalitu Stovka. Podle radnice tam třetina obyvatel pobírá sociální dávky a městská policie zde musí řešit mnoho přestupků.

Vyloučené lokality, byly rovněž tématem lednové schůze Hospodářské a sociální rady Mostecka. „Loni na problematiku vyloučených lokalit a soužití s nepřizpůsobivými upozorňovali hlavně starostové našich členských obcí. A vyústilo to v pozvání ombudsmanky Anny Šabatové na Mostecko," sdělila Deniku.cz Helena Veverková, předsedkyně rady. „Současná česká vláda na všechny požadavky z kraje zřejmě nebude stačit reagovat. Čeká se na nové zákonodárce, ochotné prosadit legislativní změny, například v oblasti takzvaného sociálního bydlení."

Přečteno: 2875x
 

Kam dál:

Štítky:  

asistent prevence kriminality, Most, Jan ChvojkaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo