romea - logo
27. října 2020 (úterý)
svátek má Šarlota / Zoe

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Město Most plánuje i nadále zaměstnávat asistenty prevence kriminality

31.1.2017 11:16
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)

Mostecká radnice se chystá od léta navýšit počet asistentů prevence kriminality. Minulý týden rada schválila podání žádosti o projekt v rámci Operačního programu zaměstnanost, v jehož rámci bude přijato devět asistentů na dobu tří let. V současnosti ve městě působí asistentů sedm.

Asistenti budou mimo jiné dohlížet na bezpečnost dětí v blízkosti škol nebo nad veřejným pořádkem a budou pomáhat s řešením situací souvisejících s narušováním občanského soužití. Budou také kontrolovat herny a bary, zda se v nich nezdržují mladiství a nezletilí pod vlivem alkoholu, ve spolupráci s K-centrem sbírat injekční jehly, navštěvovat nízkoprahové kluby a kluby pro seniory či realizovat sportovní aktivity pro děti a mládež.

„Budou kontrolovat i parky, zda se v nich nezdržují závadové osoby," uvedla pro Denik.cz Ilona Kozlová, mluvčí Městské policie Most, která bude mít asistenty na starost.

Projekt bude probíhat od července 2017 do června 2020. Radnice počítá s náklady přes sedm milionů korun, z čehož by město mělo zaplatit pouhých 5%, zbytek bude financován z Evropského sociálního fondu (85%) a státního rozpočtu ČR.

Most kvůli vyloučeným lokalitám navštívil minulý týden i ministr pro lidská práva Jan Chvojka, který se setkal se zástupci města i neziskových organizací a prohlédl si vyloučenou lokalitu Stovka. Podle radnice tam třetina obyvatel pobírá sociální dávky a městská policie zde musí řešit mnoho přestupků.

Vyloučené lokality, byly rovněž tématem lednové schůze Hospodářské a sociální rady Mostecka. „Loni na problematiku vyloučených lokalit a soužití s nepřizpůsobivými upozorňovali hlavně starostové našich členských obcí. A vyústilo to v pozvání ombudsmanky Anny Šabatové na Mostecko," sdělila Deniku.cz Helena Veverková, předsedkyně rady. „Současná česká vláda na všechny požadavky z kraje zřejmě nebude stačit reagovat. Čeká se na nové zákonodárce, ochotné prosadit legislativní změny, například v oblasti takzvaného sociálního bydlení."

Přečteno: 2811x
 

Kam dál:

Štítky:  

asistent prevence kriminality, Most, Jan ChvojkaHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo