romea - logo
4. srpna 2020 (úterý)
svátek má Dominik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Město Slaný nabídlo romské rodině bydlení v městské ubytovně. Ta je v naprosto dezolátním stavu

26.3.2016 0:51
Ubytovna ve Slaném (FOTO: Michal Gorol, Facebook)
Ubytovna ve Slaném (FOTO: Michal Gorol, Facebook)

Maželům Gorolovým ze Slaného skončil předchozí nájem, požádali proto o přidělení bytu město. Městská rada jim schválila místní ubytovnu, tvořenou třemi domy. Jaké však bylo jejich překvapení, když zjistili, že stav, ve kterém se dům nachází, lze bez nadsázky označit za dezolátní. Kromě nepředstavitelné špíny jsou v bytě pokreslené a poničené zdi, suchý turecký záchod a chybí zde přívod teplé vody.

"Já s manželkou jsme si za žádali o bydlení ve Slaném. Městská rada Slaný nám schválila městskou ubytovnu. My jsme byli rádi, že nám město Slaný schválilo bydlení i když jsme Romové. A teď se podívejte co nám rada města Slaný schválila," napsal na sociální síť Facebook Michal Gorol a zveřejnil fotografie zdevastované městské ubytovny.

Zveřejnil(a) Michal Gorol dne 12. březen 2016

V reportáži TV Barrandov, která vyjela přímo na místo, neskrývali manželé své zděšení. "Tam bych ani zvíře nedal," uvedl Michal Gorol.

Pro reportérku TV Barrandov se k situaci krátce vyjádřil místostarosta Slaného Milan Grohmann, podle něhož sice investice do ubytoven probíhají, ale "jejich udržitelnost není vysoká". Hygienici z nedalekého Kladna, kteří jsou do Slaného povoláváni uvedli, že dané poměry reálně nikdy neviděli a že za stav objektu není zodpovědný jeho provozovatel, nýbrž pouze obyvatelé ubytovny.

"Bylo to poprvé, co jsem o něco žádal a také naposled," uvedl Gorol.

VIDEO

Přečteno: 6213x
 

Kam dál:

Štítky:  

Ubytování, Bydlení, SlanýHLAVNÍ ZPRÁVY

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

Pietní akt v Letech u Písku, 2. 8. 2020 (FOTO: Richard Samko, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Pietní akt v Letech připomněl i romské oběti z Osvětimi, Válková podpořila vznik romského vládního zplnomocněnce

29.7.2020 13:06, (AKTUALIZOVÁNO 2. 8. 2020, 14:45)
Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu dnes na pietní akci v Letech na Písecku vyzval politiky, aby stejně jako antisemitismus odsuzovali projevy anticiganismu. Ty podle něj v Evropě zesilují. Pietní akt v místě někdejšího koncentračního tábora Lety u Písku dnes po poledni připomněl romské oběti z druhé světové války. Akce v Letech se tradičně koná v květnu, letošní termín se posunul kvůli koronaviru.
 celý článek

Helena Válková 2. 8. 2020 v Letech u Písku. (FOTO: ROMEA TV)

videoHelena Válková v Letech u Písku: Podporuji vznik pozice vládního zplnomocněnce pro záležitosti romské menšiny

2.8.2020 14:14
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková dnes během pietního aktu v Letech u Písku podpořila požadavek Romů, aby byla zřízena pozice vládního zplnomocněnce pro romskou menšinu. Uvedla to ve svém projevu, ve kterém kromě jiného připomněla, že v současné době vzniká nová strategie romského začleňování pro roky 2021 - 2030.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo