romea - logo
18. listopadu 2019 (pondělí)
svátek má Romana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Městský soud v Praze navrhl Ústavnímu soudu, aby zrušil rozhodnutí o amnestii

Praha/Brno, 24.1.2013 10:33, (ROMEA)
Repro FOTO: Česká televize
Repro FOTO: Česká televize

Ústavnímu soudu byl doručen návrh Městského soudu v Praze na zrušení rozhodnutí prezidenta republiky o amnestii. Informuje o tom Ústavní soud na svých stránkách.

Městský soud v Praze vedl trestní řízení ve věci, na niž se podle jeho názoru vztahuje vyhlášená amnestie. Trestní řízení přerušil a navrhl Ústavnímu soudu zrušení rozhodnutí prezidenta republiky o amnestii. Navrhovatel uvádí, že podle jeho názoru nebylo napadené rozhodnutí přijato řádným procesním postupem a porušuje také rovnost účastníků soudního řízení a základní právo vlastnit majetek.

Pro případ, že Ústavní soud neshledá důvody pro zrušení celého rozhodnutí, navrhuje Městský soud v Praze alternativně výrok tak, aby byl zrušen alespoň čl. II rozhodnutí prezidenta republiky o amnestii. Tento článek nejvíce pobouřil odborníky i laiky, protože se týká zastavení soudního projednávání tunelářských a rozkrádacích kauz.

Návrh na zrušení tohoto článku amnestie podala před deseti dny jménem třiceti senátorů i Alena Gajdůšková, místopředsedkyně Senátu.

Celý text návrhu Městského soudu v Praze čtěte zde.

Přečteno: 434x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Soud, Amnestie, Ústavní soud, KlausHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo