romea - logo
19. září 2020 (sobota)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Městský soud v Praze navrhl Ústavnímu soudu, aby zrušil rozhodnutí o amnestii

Praha/Brno, 24.1.2013 10:33, (ROMEA)
Repro FOTO: Česká televize
Repro FOTO: Česká televize

Ústavnímu soudu byl doručen návrh Městského soudu v Praze na zrušení rozhodnutí prezidenta republiky o amnestii. Informuje o tom Ústavní soud na svých stránkách.

Městský soud v Praze vedl trestní řízení ve věci, na niž se podle jeho názoru vztahuje vyhlášená amnestie. Trestní řízení přerušil a navrhl Ústavnímu soudu zrušení rozhodnutí prezidenta republiky o amnestii. Navrhovatel uvádí, že podle jeho názoru nebylo napadené rozhodnutí přijato řádným procesním postupem a porušuje také rovnost účastníků soudního řízení a základní právo vlastnit majetek.

Pro případ, že Ústavní soud neshledá důvody pro zrušení celého rozhodnutí, navrhuje Městský soud v Praze alternativně výrok tak, aby byl zrušen alespoň čl. II rozhodnutí prezidenta republiky o amnestii. Tento článek nejvíce pobouřil odborníky i laiky, protože se týká zastavení soudního projednávání tunelářských a rozkrádacích kauz.

Návrh na zrušení tohoto článku amnestie podala před deseti dny jménem třiceti senátorů i Alena Gajdůšková, místopředsedkyně Senátu.

Celý text návrhu Městského soudu v Praze čtěte zde.

Přečteno: 441x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Soud, Amnestie, Ústavní soud, KlausHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo