romea - logo
1. prosince 2021 (středa)
svátek má Iva

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Městský soud v Praze navrhl Ústavnímu soudu, aby zrušil rozhodnutí o amnestii

Praha/Brno, 24.1.2013 10:33, (ROMEA)
Repro FOTO: Česká televize
Repro FOTO: Česká televize

Ústavnímu soudu byl doručen návrh Městského soudu v Praze na zrušení rozhodnutí prezidenta republiky o amnestii. Informuje o tom Ústavní soud na svých stránkách.

Městský soud v Praze vedl trestní řízení ve věci, na niž se podle jeho názoru vztahuje vyhlášená amnestie. Trestní řízení přerušil a navrhl Ústavnímu soudu zrušení rozhodnutí prezidenta republiky o amnestii. Navrhovatel uvádí, že podle jeho názoru nebylo napadené rozhodnutí přijato řádným procesním postupem a porušuje také rovnost účastníků soudního řízení a základní právo vlastnit majetek.

Pro případ, že Ústavní soud neshledá důvody pro zrušení celého rozhodnutí, navrhuje Městský soud v Praze alternativně výrok tak, aby byl zrušen alespoň čl. II rozhodnutí prezidenta republiky o amnestii. Tento článek nejvíce pobouřil odborníky i laiky, protože se týká zastavení soudního projednávání tunelářských a rozkrádacích kauz.

Návrh na zrušení tohoto článku amnestie podala před deseti dny jménem třiceti senátorů i Alena Gajdůšková, místopředsedkyně Senátu.

Celý text návrhu Městského soudu v Praze čtěte zde.

Přečteno: 462x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Soud, Amnestie, Ústavní soud, KlausHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo