romea - logo
27. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Milevsko schválilo žádost o dotaci na terénní služby

Milevsko, 16.11.2012 10:49, (ROMEA)
Nová radnice v Milevsku (Zdroj: internet)
Nová radnice v Milevsku (Zdroj: internet)

Jihočeské město Milevsko podporuje již více než deset let terénní sociální službu zaměřenou na romskou populaci a pravidelně na ni přispívá.

Zastupitelé na svém posledním jednání opět schválili žádost o neinvestiční dotaci na příští rok ze státního rozpočtu. Spoluúčast města je stanovena na 30 procent, přičemž celková požadovaná částka je zhruba 300 tisíc korun na celý rok.

„Vždy se snažíme získat nějaký dotační titul, který by nám částečně nahradil mzdu na pracovníka terénní služby. Přestože u nás není romská menšina tak veliká jako v jiných obcích, myslím si, že to stačí k tomu, aby nás neustále znepokojovala otázka rasové nesnášenlivosti a sociálního vyloučení. Díky tomu, že tu máme toho pracovníka, který s nimi dokáže pracovat, se mohou do budoucna eliminovat případné problémy,“ uvedl pro ČRo starosta Zdeněk Herout (ODS). 

Terénní sociální práce (TSP) se zaměřuje na pomoc lidem žijícím v sociálně vyloučených lokalitách. Vlivem mnoha okolností jsou jejich obyvateli především chudí Romové. Terénní sociální pracovník je svým klientům průvodcem při řešením každodenních problémů; především je ale vede k aktivní snaze vymanit se z pasti chudoby, ze závislosti na druhých a na státu. 
brf, ČRo, tsp.cz
Přečteno: 565x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sociální, Služby, Romové, Dotace, ODSHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo