romea - logo
20. srpna 2022 (sobota)
svátek má Bernard

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Milionář rozdá v ostravské Bedřišce statisíce. V nové reality show zavítá i do romského boxerského klubu

30.11.2020 15:24
Milionář Jiří Antoš v Boxing King Klubu (FOTO: TV Prima)
Milionář Jiří Antoš v Boxing King Klubu (FOTO: TV Prima)

Televize Prima uvede již dnes večer reality show, která ve světě chytila za srdce miliony diváků. Sedm milionářů se ze dne na den dostává do světa, který je jim vzdálený. Pod změněnou identitou se ocitají na okraji společnosti, v problematických lokalitách, ale také v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným v sedmi českých městech. Díky projektu Milionář mezi námi se do pomoci bude moci zapojit i veřejnost. Premiéru reality show Milionář mezi námi odvysílá televize Prima dnes, 30. 11. ve 21:35.

Během týdenní mise si milionáři vyslechnou silné životní příběhy, setkají se s dřinou, utrpením, ale i neskutečným odhodláním žít a užívat si život navzdory nepřízni osudu. Jako první svoji firmu na týden opustí majitel největšího zábavního parku v Česku Jiří Antoš.

"Nic není nahrané. Milionáře jsme nešetřili. Museli si ten týden odpracovat a prožít. Chtěla jsem, aby byli co nejvíce napojeni na ty, kterým pomáhají. Například pan Antoš má následkem vážné autonehody komplikovanou chůzi, běžel tedy celý dobročinný závod s vozíčkářem. I když byl úplně vyšťavený, nepřiznal to,“ uvádí k unikátnímu projektu jeho režisérka Markéta Ekrt Válková. "Nikdo z těch, které pozná a kterým pomáhá, nezná jeho bohatství. Na konci své mise rozdá statisíce korun," uvádí v tiskové zprávě televize Prima.

V prvním díle se Jiří Antoš vydá do Ostravy, aby zde pracoval jako dobrovolník v neziskové organizaci Mens Sana, kde poznal rodinu muže, který má vinou pracovního úrazu doživotně poškozený mozek. Zapojí se do činnosti ve čtvrti Bedřiška, pracovat bude i v romském Boxing King Klubu, který je plný boxerských talentů a byl pro Antoše nejsilnějším zážitkem.

VIDEO

"Zúčastnil jsem se jednoho turnaje boxerského týmu romských dětí a štáb vyjednal, že mohu být pomocným trenérem. Nebyl jsem nikdy úplně milovníkem boxu, ale mám rád film Cesta za vítězstvím, který je o skvělém texaském trenérovi basketu, který chce vyhrávat, ale nemá šanci získat dobré hráče mezi bílými studenty, a tak najme černochy a ti poráží každého. Tohle je něco podobného. Tihle kluci taky neměli s boxem nic společného, ale založili tým a poráží zkušené boxery. Původně jsem jim šek rozložil na tři roky, ale nakonec jsem jim už celou částku vyplatil, aby si mohli zařídit novou tělocvičnu a aby ji mohli vybavit novým ringem. Nemohl jsem dopustit, aby měli ring od někoho jiného než ode mne," dodal pro Deník.cz Jiří Antoš.

Jiří Antoš je kromě majitele zábavního parku Mirákulum, který ročně navštíví 300 tisíc lidí, také majitelem truhlářské firmy, která se specializuje na výrobu dětských hřišť z akátového dřeva. Ve velkém je prodává a instaluje v ČR i v zahraničí.

„Myslel jsem si, že zapojení do pomoci bude naaranžované pro televizi. Ale ono to bylo doopravdy! A jsem za to rád, protože mám z toho týdne mnoho silných zážitků,“ dodal Jiří Antoš.

Ve druhém díle se představí Karel Janeček, matematik, podnikatel, miliardář a spoluvlastník firmy RSJ, která na světových burzovních trzích vydělává kolem miliardy korun ročně. Je i úspěšným investorem, vizionářem, bojovníkem proti korupci a jedním z největších českých misionářů.

Janeček se vydá jako dobrovolník pomáhat do Plzně. Bydlet bude na ubytovně a celý týden si musí vystačit s částkou odpovídající životnímu minimu. Pomáhat bude lidem bez domova, tělesně postiženým i sociálně znevýhodněným dětem.

"Nejprve jsem si říkal, že týden je moc dlouhá doba, že to nemůžu dát, ale pak to ve mně začalo hlodat. Uvědomil jsem si, že tím můžu něco sdělit, bral jsem to jako osobní zodpovědnost, i když jsem tušil, že budu muset dělat bůhvíco, a možná ne všechno mě bude bavit. Byla to výzva!" uvedl pro televizi Prima Karel Janeček.

VIDEO

Sedmičku milionářů pak postupně v dalších dílech doplní Simona Kijonková, Václav Staněk, Lenka Hlavatá, Petra Plemlová a Martin Hausenblas.

Kromě milionářů se do pomoci neziskovým organizacím, které se zúčastnily pořadu Milionář mezi námi, budou moci zapojit i diváci. Prima kvůli tomu spojila síly s charitativní crowdfundingovou platformou Znesnáze21, kde bude mít každá nezisková organizace založenou sbírku. Dárci tak mohou přispět pomocí veřejné sbírky na konkrétní příběhy, které jsou jim nejbližší. Kromě přívětivého a přehledného uživatelského prostředí nabízí platforma i vysokou míru jistoty – dárci si mohou být jisti, že přispívají lidem či organizacím, kteří pomoc skutečně potřebují.

Přečteno: 2182x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

pomoc, televize, CharitaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo