romea - logo
19. září 2020 (sobota)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Miloš Zeman odsoudil protiromské pochody neonacistických bojůvek. Jedním z řešení je rozbít bílé mafie

Lány, 25.8.2013 21:18, (ROMEA)
Miloš Zeman (FOTO: www.hrad.cz)
Miloš Zeman (FOTO: www.hrad.cz)

Prezident Miloš Zeman odsoudil sobotní protiromské demonstrace a pochody v českých městech. Pro zlepšení situace sociálně slabých Romů je třeba rozbít bílé mafie, které jejich prostřednictvím zneužívají sociální dávky, a investicemi podpořit zaměstnanost. Zeman to řekl v Hovorech z Lán, které odvysílal Český rozhlas Radiožurnál.

AUDIO


Zdroj: ČRo Radiožurnál

Zeman účastníky sobotních pochodů zařadil k neonacistickým bojůvkám, které ve svém březnovém inauguračním projevu označil za jeden z ostrovů negativní deviace. Připomněl, že v červnu při pietním aktu u příležitosti 71. výročí vyhlazení Lidic řekl, že za častým výkřikem z protiromských demonstrací "Čechy Čechům!" slyší nacistický výkřik "Juden raus!".

Sociální dávky jako například příspěvek na bydlení, které od státu dostávají Romové, podle Zemana inkasují bílé mafie, které Romům za předražené peníze pronajímají byty. "Začněme konkrétními akcemi, rozbitím těchto bílých mafií, ať Romové platí přiměřené nájemné, ne 9 tisíc za garsonku," řekl prezident. Pak bude podle něj možné příspěvek na bydlení nikoli zrušit, ale omezit.

Prezident Miloš Zeman dále uvedl, že by se mohl zúčastnit i protestu proti neonacistům, ale na druhé straně daleko užitečnější než takové symbolické gesto, je podle něj například vytvořit například nová pracovní místa. "Více investovat, méně spotřebovávat. Jedině investice, rozumné investice samozřejmě, vytvářejí nová pracovní místa," zopakoval prezident svá dřívější vyjádření.

Na protiromské demonstrace a pochody v osmi českých městech v sobotu přišlo zhruba 1500 neonacistů a jejich sympatizantů. V Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích a Duchcově na Teplicku policie zadržela celkem 101 lidí, při násilnostech v Ostravě bylo zraněno 25 policistů a demonstrantů. Na protiakce pořádané v některých městech proti rasismu a nesnášenlivosti přišla asi tisícovka účastníků.

Přečteno: 4335x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Miloš Zeman, Extremismus, Rasismus, Neonacismus, Pochod, Demonstrace, BydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo