romea - logo
12. července 2020 (neděle)
svátek má Bořek
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ministr Chovanec se sešel se zástupci rodiny mladíka, který zemřel v žatecké pizzerii

11.11.2016 16:30

V pátek 11. 11. 2016 se ve 13 hodin uskutečnila schůzka ministra Milana Chovance (ČSSD), náměstka policejního prezidenta Milana Černeka, poradce ministra vnitra Zdeňka Laubeho s představiteli romských organizací a zástupci rodiny M. Demetera, který zemřel za dosud nevyjasněných okolností 18. října v Žatci. Schůzky s ministrem se účastnil předseda Celostátní asociace sociálně zodpovědných romských spolků a podnikatelů v ČR Marcel Ščuka, romští podnikatelé Martin Bajger a Josef Stojka, předseda Unie Olašských Romů, aktivista Jan Čonka a Vladimír Hamouz.

Marcel Ščuka ke schůzce pro Romea.cz uvedl: "Schůzka proběhla za účasti náměstka policejního ředitele a dalších osob. Obě strany si uvědomují vyostřenost situace, bylo nám slíbeno kromě jiného, že ministerstvo připraví tiskovou zprávu, ve které uvede, že se bude ministerstvo objektivně zajímat o vyšetření celého případu. Ujistili nás, že se na případu velmi pečlivě pracuje. Některé informace byly pro pana ministra i pana náměstka policejního ředitele nové. Budeme připravovat zprávu pro ministerstvo, ve které uvedeme další pochybení, ke kterým mohlo dojít. Na základě toho bude naplánována další schůzka, aby se zhodnotilo, jak se daleko postoupilo ve vyšetřování žateckého případu."

Dále pak mimo jiné Marcel Ščuka prohlásil, že nejvíce apelují, aby se věnovala pozornost pochybnostem o postupu městské policie při samotném zásahu, neboť se obávají, aby se takový postup nestal obecným způsobem postupu.

Hlavním tématem jednání byla žádost o objektivní prošetření postupů Policie ČR v případě úmrtí muže v Žatci dne 18. října 2016. Zástupci Policie ČR si převzali další podněty k tomuto případu.

Chovanec: Případ budu sledovat

Ministr vnitra Milan Chovanec k dnešní schůzce pro server Romea.cz sdělil: „Ani já ani policejní prezident ani nikdo další nemůže získávat informace z živé kauzy. Nicméně případ budu sledovat a o to samé jsem požádal policejního prezidenta.“

Obě strany dále jednaly o prohloubení spolupráce na preventivních programech vztahující se na romskou národnostní menšinu a nastavení pravidelné komunikace. „Romské organizace si určí své zástupce, kteří budou pravidelně komunikovat s Ministerstvem vnitra a spolupodílet se na přípravě preventivních programů,“ dodal Milan Chovanec.

Přečteno: 37820x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Smrt Roma v Žatci, Ministerstvo vnitra, ministr vnitraHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo