romea - logo
28. září 2022 (středa)
svátek má Václav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ministr Chovanec se sešel se zástupci rodiny mladíka, který zemřel v žatecké pizzerii

11.11.2016 16:30

V pátek 11. 11. 2016 se ve 13 hodin uskutečnila schůzka ministra Milana Chovance (ČSSD), náměstka policejního prezidenta Milana Černeka, poradce ministra vnitra Zdeňka Laubeho s představiteli romských organizací a zástupci rodiny M. Demetera, který zemřel za dosud nevyjasněných okolností 18. října v Žatci. Schůzky s ministrem se účastnil předseda Celostátní asociace sociálně zodpovědných romských spolků a podnikatelů v ČR Marcel Ščuka, romští podnikatelé Martin Bajger a Josef Stojka, předseda Unie Olašských Romů, aktivista Jan Čonka a Vladimír Hamouz.

Marcel Ščuka ke schůzce pro Romea.cz uvedl: "Schůzka proběhla za účasti náměstka policejního ředitele a dalších osob. Obě strany si uvědomují vyostřenost situace, bylo nám slíbeno kromě jiného, že ministerstvo připraví tiskovou zprávu, ve které uvede, že se bude ministerstvo objektivně zajímat o vyšetření celého případu. Ujistili nás, že se na případu velmi pečlivě pracuje. Některé informace byly pro pana ministra i pana náměstka policejního ředitele nové. Budeme připravovat zprávu pro ministerstvo, ve které uvedeme další pochybení, ke kterým mohlo dojít. Na základě toho bude naplánována další schůzka, aby se zhodnotilo, jak se daleko postoupilo ve vyšetřování žateckého případu."

Dále pak mimo jiné Marcel Ščuka prohlásil, že nejvíce apelují, aby se věnovala pozornost pochybnostem o postupu městské policie při samotném zásahu, neboť se obávají, aby se takový postup nestal obecným způsobem postupu.

Hlavním tématem jednání byla žádost o objektivní prošetření postupů Policie ČR v případě úmrtí muže v Žatci dne 18. října 2016. Zástupci Policie ČR si převzali další podněty k tomuto případu.

Chovanec: Případ budu sledovat

Ministr vnitra Milan Chovanec k dnešní schůzce pro server Romea.cz sdělil: „Ani já ani policejní prezident ani nikdo další nemůže získávat informace z živé kauzy. Nicméně případ budu sledovat a o to samé jsem požádal policejního prezidenta.“

Obě strany dále jednaly o prohloubení spolupráce na preventivních programech vztahující se na romskou národnostní menšinu a nastavení pravidelné komunikace. „Romské organizace si určí své zástupce, kteří budou pravidelně komunikovat s Ministerstvem vnitra a spolupodílet se na přípravě preventivních programů,“ dodal Milan Chovanec.

Přečteno: 38358x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Smrt Roma v Žatci, Ministerstvo vnitra, ministr vnitraHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo