romea - logo
18. července 2018 (středa)
svátek má Drahomíra
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ministr Dienstbier informoval starosty o budoucnosti Agentury

18.5.2015 18:52
Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier (FOTO: Repro ČT 24)
Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier (FOTO: Repro ČT 24)

Ministr Jiří Dienstbier se dnes sešel se 14 starosty měst a obcí, které spolupracují s Agenturou pro sociální začleňování. Informuje o tom tisková zpráva jeho ministerstva.

Dienstbier se sešel se starosty v době, kdy je Agentura v krizi: Většina zaměstnanců se postavila za odvolaného ředitele Martina Šimáčka a nesouhlasí s plánovanými změnami v činnosti Agentury. To vše se odehrává v době, kdy s Agenturou navázala spolupráci další města a na boj proti sociálnímu vyloučení mají začít přitékat miliardy z evropských fondů. Zaměstnanci Agentury vyhlásili stávku, kterou přerušili do setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou, které má proběhnout zítra.

Starostové doufají v co nejrychlejší uklidnění situace, většina z nich podle tiskové zprávy zároveň respektuje ministrovo právo na odvolání ředitele. S kritikou v tomto bodě vystoupili zástupci Brna, kteří ministrovi předali dopis náměstka brněnského primátora Matěje Hollana.Ministr starosty ujistil, že pro letošní rok žádnou změnu v činnosti Agentury neplánuje.

Tento týden proběhne konkurz na nového ředitele Agentury, jehož jméno by mělo být známo do konce týdne.

Přečteno: 747x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Jiří Dienstbier, Martin Šimáček, Odvolání Martina Šimáčka, Agentura pro sociální začleňováníHLAVNÍ ZPRÁVY

Ostravská osada Bedřiška

Ostravská osada Bedřiška vyhlásila Dva týdny bdělosti. Obyvatelé protestují proti vystěhování

12.7.2018 11:50
V pondělí 9. července zahájili obyvatelé ostravské osady Bedřiška takzvané Dva týdny bdělosti, obávají se totiž o ztrátu svých domovů. Akce s podtitulem Barvy Bedřišky má upozornit na těžkou situaci místních a představit veřejnosti život v osadě, která již dávno není vyloučenou lokalitou. Na programu jsou workshopy pro děti, diskuze, letní kino a koncerty. Kromě samotných obyvatel Bedřišky se do organizace zapojilo místní komunitní centrum vedené organizací Bílý nosorožec, kolektiv Probuď domy, městská galerie Plato ve spolupráci s PAF Olomouc, kino Cineport, literární iniciativa Harakiri Czurakami a další jednotliví aktivisté a podporovatelé Bedřišky.
 celý článek

Mário Bihári ve videoklipu V uličkách (FOTO: Repro Youtube.com)

videoMário Bihari: Jako slepý řídím ve videoklipu kabriolet

10.7.2018 23:28
Mário Bihari se svou kapelou Bachtale Apsa vystoupili na Festivalu Vítání Pražského jara. Během koncertu Mário promluvil o jejich novém videoklipu "V uličkách", který se odehrává na svatbě nevidomých lidí. Videoklip kapela pojala ve vtipném duchu, například Mario Bihari v klipu řídí kabriolet.
 celý článek

Edita Stejskalová (Koláž: Romea.cz)

Edita Stejskalová: OBSE by měla kvůli pogromům na Romy na Ukrajině vytvořit pozorovatelskou misi a dohlížet na vyšetřování

10.7.2018 19:10
Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) by se měla začít zabývat útoky na Romy na Ukrajině. Měla by vytvořit pozorovatelskou misi, která by dohlížela nad vyšetřování pogromů na Romy. Vyzvala k tomu politoložka Edita Stejskalová v pořadu Rómské slovo, které vysílá Slovenský rozhlas.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

 

Další články z rubriky..
romea - logo