romea - logo
20. října 2018 (sobota)
svátek má Vendelín
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ministr Dienstbier informoval starosty o budoucnosti Agentury

18.5.2015 18:52
Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier (FOTO: Repro ČT 24)
Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier (FOTO: Repro ČT 24)

Ministr Jiří Dienstbier se dnes sešel se 14 starosty měst a obcí, které spolupracují s Agenturou pro sociální začleňování. Informuje o tom tisková zpráva jeho ministerstva.

Dienstbier se sešel se starosty v době, kdy je Agentura v krizi: Většina zaměstnanců se postavila za odvolaného ředitele Martina Šimáčka a nesouhlasí s plánovanými změnami v činnosti Agentury. To vše se odehrává v době, kdy s Agenturou navázala spolupráci další města a na boj proti sociálnímu vyloučení mají začít přitékat miliardy z evropských fondů. Zaměstnanci Agentury vyhlásili stávku, kterou přerušili do setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou, které má proběhnout zítra.

Starostové doufají v co nejrychlejší uklidnění situace, většina z nich podle tiskové zprávy zároveň respektuje ministrovo právo na odvolání ředitele. S kritikou v tomto bodě vystoupili zástupci Brna, kteří ministrovi předali dopis náměstka brněnského primátora Matěje Hollana.Ministr starosty ujistil, že pro letošní rok žádnou změnu v činnosti Agentury neplánuje.

Tento týden proběhne konkurz na nového ředitele Agentury, jehož jméno by mělo být známo do konce týdne.

Přečteno: 749x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Jiří Dienstbier, Martin Šimáček, Odvolání Martina Šimáčka, Agentura pro sociální začleňováníHLAVNÍ ZPRÁVY

Více než osm desítek romských studentů středních a vyšších odborných škol si v pátek 4. 11. 2017 v Praze převzalo stipendia, která jim udělila organizace ROMEA. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoZÁZNAM: Slavnostní předávání stipendií pro romské studenty SŠ a VOŠ

19.10.2018 0:37
Přímý přenos z Brožíkova sálu na Staroměstské radnici ze slavnostního setkání romských studentů středních a vyšších odborných škol, kteří se pro tento školní rok stali součástí Romského stipendijního programu. Ten realizuje organizace ROMEA již třetím rokem za podpory dánské nadace Velux, nadace Albatros a dalších podporovatelů. Přímý přenos ze slavnostní akce zajišťuje první romská internetová televize ROMEA TV.
 celý článek

Jedna ze dvou uzavíraných ubytoven v Ústí nad Labem. Ubytovna Modrá. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Výzkum Agentury: Více než 80% rodin z ubytoven se přestěhovalo do běžného bydlení díky mimořádné dávce

16.10.2018 15:58
Víc než čtyři pětiny domácností z ubytoven, které se díky mimořádné dávce na kauci a vybavení mohly přestěhovat do běžného bytu, si bydlení po roce udržely.
 celý článek

Tomio Okamura a koncentrační tábor v Letech u Písku (Koláž: Romea.cz)

Okamura a Rozner se dle policie nedopustili trestného činu, Lety jsou dál "neexistující pseudokoncentrák bez plotu"

16.10.2018 11:39
Výroky předsedy SPD Tomia Okamury a jeho stranického kolegy poslance Miloslava Roznera o romském táboře v Letech u Písku nejsou trestným činem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo