romea - logo
26. dubna 2018 (čtvrtek)
svátek má Oto
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ministr Dienstbier informoval starosty o budoucnosti Agentury

18.5.2015 18:52
Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier (FOTO: Repro ČT 24)
Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier (FOTO: Repro ČT 24)

Ministr Jiří Dienstbier se dnes sešel se 14 starosty měst a obcí, které spolupracují s Agenturou pro sociální začleňování. Informuje o tom tisková zpráva jeho ministerstva.

Dienstbier se sešel se starosty v době, kdy je Agentura v krizi: Většina zaměstnanců se postavila za odvolaného ředitele Martina Šimáčka a nesouhlasí s plánovanými změnami v činnosti Agentury. To vše se odehrává v době, kdy s Agenturou navázala spolupráci další města a na boj proti sociálnímu vyloučení mají začít přitékat miliardy z evropských fondů. Zaměstnanci Agentury vyhlásili stávku, kterou přerušili do setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou, které má proběhnout zítra.

Starostové doufají v co nejrychlejší uklidnění situace, většina z nich podle tiskové zprávy zároveň respektuje ministrovo právo na odvolání ředitele. S kritikou v tomto bodě vystoupili zástupci Brna, kteří ministrovi předali dopis náměstka brněnského primátora Matěje Hollana.Ministr starosty ujistil, že pro letošní rok žádnou změnu v činnosti Agentury neplánuje.

Tento týden proběhne konkurz na nového ředitele Agentury, jehož jméno by mělo být známo do konce týdne.

Přečteno: 743x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Jiří Dienstbier, Martin Šimáček, Odvolání Martina Šimáčka, Agentura pro sociální začleňováníHLAVNÍ ZPRÁVY

Malé romské děti se svými rodiči utíkají před neonacisty, kteří 21. 4. 2018 zaútočili na jejich tábor na Ukrajině (FOTO: repro Youtube.com)

videoŠílené video z pogromu na Romy na Ukrajině: Neonacisté vyhánějí malé romské děti, házejí po nich kamení a stříkají slzný plyn

26.4.2018 1:55
Jak již server Romea.cz informoval členové ukrajinské neonacistické organizace C14 v sobotu 21. dubna vypálili tábor, který nedaleko centra Kyjeva vybudovali Romové pocházející převážně ze Zakarpatí. Na internetu se nyní objevily záběry z tohoto pogromu.
 celý článek

Michal Horáček 8. 4. 2018 při oslavách Mezinárodního dne Romů. (FOTO: Archiv Ara Art)

Michal Horáček pro Romea.cz: Je třeba rozšiřovat romskou elitu. Čím více bude doktorů z romské komunity, tím blahodárnější to bude pro všechny

23.4.2018 20:00
Michal Horáček je spisovatel, producent, textař, vystudoval antropologii a stal se jedním z kandidátů na prezidenta. V letošním roce přijal pozvání Ara Artu a promluvil na oslavách Mezinárodního dne Romů v divadle Archa.
 celý článek

Členové ukrajinské krajně pravicové organizace C14 v sobotu 21. dubna podpálili tábor, který nedaleko centra Kyjeva vybudovali Romové pocházející převážně ze Zakarpatí. (FOTO: Facebook/Сергій Мазур)

Ukrajinští pravicoví radikálové zapálili romský tábor v Kyjevě

23.4.2018 16:08
Členové ukrajinské krajně pravicové organizace C14 v sobotu 21. dubna podpálili tábor, který nedaleko centra Kyjeva vybudovali Romové pocházející převážně ze Zakarpatí. Radikální nacionalisté předtím dali obyvatelům tábora ultimátum, aby do soboty lokalitu vyklidili. Pravicoví extremisté teď vyhrožují, že ve žhářských útocích budou pokračovat. Informuje o tom slovenský zpravodajský server Aktuality.sk.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

 

Další články z rubriky..
romea - logo