romea - logo
23. února 2020 (neděle)
svátek má Svatopluk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ministr Dienstbier se pracovně sejde s představiteli Romů

25.7.2016 16:45
Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu
Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu

V úterý 26. 7. 2016 se ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier a členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny v Hrzánském paláci od 10:00 hodin setkají s představiteli romské občanské společnosti a zástupci širší romské veřejnosti.

Ministr Dienstbier pozval představitele Romů k diskuzi nad vládními opatřeními v oblasti romské integrace a sociálním začleňováním. Hlavními tématy diskuze je implementace Strategie romské integrace do roku 2020 a Strategie boje proti sociálnímu vyloučení na období 2016-2020 z místního pohledu, tzn. z pohledu těch, kterých se to přímo týká. Program setkání se bude také věnovat přípravě zákona o sociálním podnikání a překážkám v oblasti standardního bydlení.

Z Úřadu vlády ČR budou přítomni náměstkyně pro řízení Sekce pro lidská práva Marina Štěpánková, její zástupce David Beňák, ředitel Agentury pro sociální začleňování Radek Jiránek a vedoucí Oddělení kanceláře Rady vlády pro záležitosti romské menšiny Martin Martínek.

Za romskou menšinu účast na jednání potvrdilo přes 60 hostů, mezi něž patří významní romští představitelé, zástupci romských neziskových organizací a organizací implementující projekty zaměřené na komunitní práci a zástupci měst.

Odbor kabinetu ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera
Přečteno: 1320x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Jiří Dienstbier, Politika, setkání s Romy, PrahaHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo