romea - logo
10. července 2020 (pátek)
svátek má Libuše/Amálie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ministr Dienstbier se pracovně sejde s představiteli Romů

25.7.2016 16:45
Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu
Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu

V úterý 26. 7. 2016 se ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier a členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny v Hrzánském paláci od 10:00 hodin setkají s představiteli romské občanské společnosti a zástupci širší romské veřejnosti.

Ministr Dienstbier pozval představitele Romů k diskuzi nad vládními opatřeními v oblasti romské integrace a sociálním začleňováním. Hlavními tématy diskuze je implementace Strategie romské integrace do roku 2020 a Strategie boje proti sociálnímu vyloučení na období 2016-2020 z místního pohledu, tzn. z pohledu těch, kterých se to přímo týká. Program setkání se bude také věnovat přípravě zákona o sociálním podnikání a překážkám v oblasti standardního bydlení.

Z Úřadu vlády ČR budou přítomni náměstkyně pro řízení Sekce pro lidská práva Marina Štěpánková, její zástupce David Beňák, ředitel Agentury pro sociální začleňování Radek Jiránek a vedoucí Oddělení kanceláře Rady vlády pro záležitosti romské menšiny Martin Martínek.

Za romskou menšinu účast na jednání potvrdilo přes 60 hostů, mezi něž patří významní romští představitelé, zástupci romských neziskových organizací a organizací implementující projekty zaměřené na komunitní práci a zástupci měst.

Odbor kabinetu ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera
Přečteno: 1327x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Jiří Dienstbier, Politika, setkání s Romy, PrahaHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo