romea - logo
19. září 2019 (čtvrtek)
svátek má Zita
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ministr Dienstbier se pracovně sejde s představiteli Romů

25.7.2016 16:45
Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu
Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu

V úterý 26. 7. 2016 se ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier a členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny v Hrzánském paláci od 10:00 hodin setkají s představiteli romské občanské společnosti a zástupci širší romské veřejnosti.

Ministr Dienstbier pozval představitele Romů k diskuzi nad vládními opatřeními v oblasti romské integrace a sociálním začleňováním. Hlavními tématy diskuze je implementace Strategie romské integrace do roku 2020 a Strategie boje proti sociálnímu vyloučení na období 2016-2020 z místního pohledu, tzn. z pohledu těch, kterých se to přímo týká. Program setkání se bude také věnovat přípravě zákona o sociálním podnikání a překážkám v oblasti standardního bydlení.

Z Úřadu vlády ČR budou přítomni náměstkyně pro řízení Sekce pro lidská práva Marina Štěpánková, její zástupce David Beňák, ředitel Agentury pro sociální začleňování Radek Jiránek a vedoucí Oddělení kanceláře Rady vlády pro záležitosti romské menšiny Martin Martínek.

Za romskou menšinu účast na jednání potvrdilo přes 60 hostů, mezi něž patří významní romští představitelé, zástupci romských neziskových organizací a organizací implementující projekty zaměřené na komunitní práci a zástupci měst.

Odbor kabinetu ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera
Přečteno: 1308x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Jiří Dienstbier, Politika, setkání s Romy, PrahaHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo