romea - logo
3. prosince 2021 (pátek)
svátek má Svatoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ministryně školství chce dát školám peníze na návštěvy historických míst

1.2.2017 10:44
Kateřina Valachová. (FOTO: vlada.cz)
Kateřina Valachová. (FOTO: vlada.cz)

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) chce umožnit školním výpravám bezplatné návštěvy vybraných míst spjatých s českou historií. Patrně v květnu ministerstvo zveřejní pilotní program, kde mohou školy získat peníze. Pro letošek bude připraveno 30 milionů korun.

"Chceme si vyzkoušet, jak na to budou školy reagovat," řekla dnes novinářům Valachová při návštěvě brněnské pedagogické fakulty.

Pokud bude zájem, možnosti vzdělávání v terénu se v budoucnu ještě rozšíří. Cílem je posilovat povědomí o slavných i tragických okamžicích českých dějin.

Pro začátek se uvažuje o čtyřech místech. Valachová konkrétně zmínila Památník Terezín, Národní pedagogické muzeum a knihovnu Jana Amose Komenského a památník Hodonín u Kunštátu na Blanensku. Ten se nachází na místě bývalého protektorátního a poválečného tábora, kterým prošly například stovky Romů.

Školy dostanou šanci získat peníze nejen na cestovní náklady, ale také na edukační program. Návštěvu konkrétního místa tak vhodně propojí s výukou dějepisu nebo občanské nauky.

Přečteno: 1877x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kateřina Valachová, Vzdělávání, HistorieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo