romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Mladí Romové včetně hrdiny filmu Nabarvené ptáče chtějí pomoci nemocnici

5.3.2021 9:20
V hlavní roli filmu Nabarvené ptáče vystupuje Petr Kotlár z Českého Krumlova. Foto: 2media
V hlavní roli filmu Nabarvené ptáče vystupuje Petr Kotlár z Českého Krumlova. Foto: 2media

Pomoci lidem při těžkém boji s coronavirem by chtěla skupina Držme Spolu Za Jeden Provaz. Jde o mladé Romy, včetně Petra Kotlára, hlavní hvězdy českého filmu Nabarvené ptáče, z Českého Krumlova, Větřní, Černé v Pošumaví a Květušína. Pomoc plánují formou příspěvku českokrumlovské nemocnici například na pořízení ventilačního přístroje, který chtějí získat prostřednictvím charitativního vystoupení. Informuje o tom Českobudějovický deník.

Za nápadem stojí Robert Kotlár, nevidomý Pavel Cina a Katka Knihová, kteří skupinu mladých tanečníků, zpěváků a hudebníků vedou. „Děti ten nápad nadchl, chtějí na tom pracovat, tak jsme se dali dohromady. Přichystali jsme dohromady program, a jak to bude možné, chtěli bychom to rozjet,“ říká Robert Kotlár. Pplánují zahájit scénkou z nemocničního prostředí na téma koronaviru, na kterou naváže taneční vystoupení s muzikou.

Nejmladším členem sboru Držme Za Jeden Provaz je jedenáctiletý Marián Gábor. Za normálních okolností nacvičují v klubovně Komunitního centra Rovnost ve Větřní několikrát týdně. Jejich pěvecký repertoár je široký, ale velkou část tvoří romské písně. 
 

Přečteno: 1101x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, COVID-19, CharitaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo