romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Most přestal vymáhat od 120 rodin ze sídliště Chanov dluh 30 milionů

Most, 28.7.2014 15:18, (ROMEA)
Chanov, duben 2012 (FOTO: Google Maps)
Chanov, duben 2012 (FOTO: Google Maps)

Mostecký magistrát přestal vymáhat od 120 rodin z tamního sídliště Chanov dluh v celkové výši zhruba 30 milionů korun. Uvedla to v neděli Česká televize. Podle ní tak už město dál nevymáhá doplatky na nájemném nebo energiích.

Mostečtí zastupitelé zastavili podle televize vymáhání ve dvou vlnách. Loni se to týkalo 60 lidí a šlo o dluh ve výši 12 milionů korun, letos dalších 59 lidí, tentokrát byl dluh 17,3 milionu korun. Některé z dluhů prý narůstaly i 13 let. Podle ČT mají z obyvatel sídliště práci odhadem dva lidé z deseti a dluží většina rodin.

"Jsou to vesměs nedobytné pohledávky. Vyzkoušeli jsme všechny možnosti, ale když někdo nemá žádný majetek, nepracuje a na dávky mu sáhnout nelze, jsou další pokusy něco z něj dostat neekonomické," řekla pro iDNES.cz mluvčí Mostu Alena Sedláčková.

"Ty dluhy jsme jim neodpustili, jen jsme jejich spis ‚strčili do šuplíku‘. Našimi dlužníky ale stále zůstávají, takže nemohou počítat ani s potvrzením o bezdlužnosti. Kdybychom se třeba dozvěděli, že získali nějaký majetek, jejich spis opět vytáhneme a dluh budeme znovu vymáhat," dodala Sedláčková.

Ke konci března evidovala mostecká radnice pohledávky za 155,5 milionu korun. Většinou ji lidé dlužili za nájemné, pokuty a místní poplatky. Nejvyšší dluhy přitom dlouhodobě eviduje právě na sídlišti Chanov. Město i tam ale dluhy vymáhá a využívá i služeb exekutorů. Radnice v minulosti přistoupila dokonce i k méně tradičnímu vymáhání dluhů. Lidem, kteří neplatí pokuty za dopravní přestupky, zabavovala auta.

Přečteno: 2158x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Chanov, Bydlení, ExekuceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo