romea - logo
21. ledna 2020 (úterý)
svátek má Běla
Loading
rozšířené vyhledávaní

Mostecký Chanov oslaví čtyřicáté výročí založení základní školy

9.9.2019 12:58
Ilustrační FOTO
Ilustrační FOTO

V mosteckém Chanově proběhne oslava čtyřicátého výročí založení Základní školy ve Zlatnické ulici. Setkání příznivců školy se uskuteční 18. září. Akce bude mít bohatý program.

9.55 – 11.40 Ukázka výuky s romskými žáky
V rámci ukázek výuky s romskými žáky se mohou zájemci z řad učitelů přihlásit na hodiny, které je zajímají na e-mailu - info@zschanov.cz. V tomto bloku lze navštívit: 

1. Český jazyk /jazyková výchova ve 4. ročníku (součástí ukázky bude využití metody FIE)
2. Matematika v 5. ročníku (součástí bude využití metody FIE)

V bloku od 10.55 do 11.40 můžete navštívit:

1. Matematika v 6. ročníku (součástí bude využití metody Stages)
2. Chemie v 9. ročníku

12.00 – 12.15  Slavnostní zahájení (ředitelka školy)

12.15 – 13.00 Kulturní program

13.00 – 15.00 Přednáška Davida Tišera se zaměřením na romskou otázku

David Tišer vystudoval romistiku na Univerzitě Karlově, působí jako pedagog a je ředitelem divadelní skupiny Ara Art, která provozuje divadlo utlačovaných. V současné době je považován za odborníka na romskou otázku.

15.00 Ukončení programu.

Přečteno: 514x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, Most, ChanovHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo