romea - logo
25. září 2021 (sobota)
svátek má Zlata

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Šéf Krušnohoru František Ryba se musí omluvit a bude platit! Mostecký soud dal za pravdu Theuserové v kauze hanlivých výroků

15.4.2021 18:00
František Ryba (FOTO: http://www.sbdkrusnohor.cz/)
František Ryba (FOTO: http://www.sbdkrusnohor.cz/)

Včerejším verdiktem okresního mosteckého soudu vyvrcholila kauza urážlivých hanlivých výroků ředitele Krušnohoru Františkem Ryby na adresu Romky Ivety Theuserové z Mostu.

V rámci reportáže týdeníku, který před komunálními volbami mapoval aktivity kritiků družstva a jeho kontroverzní politické tažení proti „lůze“, ředitel Krušnohoru na adresu Theuserové uvedl: „Ta cikánka prolhaná? Myslíte tu cikánku, co má IQ bublajícího bahna?“

Ivety Theuserové se výroky dotkly, a tak podala na ředitele Krušnohoru žalobu na ochranu osobnosti. Soud jí dal v plném rozsahu za pravdu a uložil Rybovi povinnost, aby v týdeníku publikoval omluvu. Zároveň musí zaplatit za dehonestaci Theuserové odškodnění 50 tisíc korun a uhradit náklady soudního rozhodnutí

.„S rozsudkem jsem spokojená, protože soud mi dal za pravdu v plném rozsahu. Končí tím tak dvouleté snažení i trápení, neboť jsem o takovou publicitu nestála,“ řekla pro zpravodajský server Romea.cz Iveta Theuserová.

Podrobnosti s odůvodněním sdělí soud oběma stranám v písemném vyhotovení rozsudku, který obdrží do jednoho měsíce. Od doručení jim poběží patnáctidenní lhůta k případnému podání odvolání.

Stavební družstvo Krušnohor nechvalně proslulo svým výrazným propojením se Sdružením Mostečané Mostu, které ve svém volebním programu v komunálních volbách mělo vystěhování těch, které uzná za problémové, a to do „vesnice pro lůzu“. S tímto programem zaznamenalo výrazný úspěch a získalo 8 míst v městském zastupitelstvu.

Iveta Theuserová je diplomovanou specialistkou v oborech sociální pedagogika a sociálně správní činnost, v současnosti pečuje o pacienty Psychiatrické nemocnice Bohnice v Praze.

Přečteno: 946x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Most, Soud, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo