romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Možnost vyjádřit názor k návrhu nové Strategie romské integrace je ještě do příští středy

20.5.2020 10:30
Zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, 23.10.2014 (FOTO: František Bikár)
Zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, 23.10.2014 (FOTO: František Bikár)

Oddělení kanceláře Rady vlády pro záležitosti romské menšiny a sekretariátu Rady vlády pro národnostní menšiny Úřadu vlády ČR spustilo koncem dubna veřejnou konzultaci k návrhu Strategie romské integrace 2021–2030.

Konzultace v podobě online dotazníku bude zpřístupněna do středy 27. května.

Strategie navazuje na předchozí, která je platná do konce letošního roku a na stěžejné dokumenty EU a mezinárodních organizací. Mezi nimi jde například o Zprávu o hodnocení rámce EU pro vnitrostátní strategie integrace Romů do roku 2020 nebo doporučení orgánů Rady Evropy k naplňování Rámcové úmluvy o ochraně národnostních menšin a Evropské charty regionálních či menšinových jazyků.

"Do přípravy textu strategie byli zapojeni relevantní aktéři, zejména členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (občanští členové, zástupci veřejné správy a dalších zastoupených institucí), zástupci odborné a občanské veřejnosti. Cílem konzultace je získat názor odborné i širší veřejnosti na jednotlivé cíle a jejich potenciální podobu, která je v konzultačním materiálu obsažena," píší zástupci kanceláře "romské rady".

V rámci konzultace je možné vyjádřit se k tématům emancipace, anticiganismu, vzdělávání, bydlení, zaměstnanost, zdraví, kapacity a zdroje.

Přečteno: 885x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Strategie, Strategie romské integrace do roku 2020, Rada vlády pro záležitosti romské menšinyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo