romea - logo
8. srpna 2020 (sobota)
svátek má Soběslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

MPSV chce podpořit sociálně slabší slevami na připojení k internetu a pomoci s pořízením počítače

18.11.2016 12:30

Ilustrační FOTO: photosteve101, Flickr.com
Ilustrační FOTO: photosteve101, Flickr.com

Ministerstvo práce a sociálních věcí plánuje strategii, jak snížit počet lidí, kteří nepoužívají internet. Podle zpravodajského webu Českého rozhlasu se ani jednou k internetu nepřipojí 2,4 milionů Čechů. Padají návrhy na slevy i podporu při nákupu počítače.

„Ministerstvo bude usilovat o podporu lokálních poskytovatelů připojení k internetu tak, aby nízkopříjmovým skupinám obyvatel poskytovali své služby s výraznou slevou,“ vysvětluje Českému rozhlasu záměr úřadu Petr Sulek z tiskového oboru.

Zlevněné připojení k internetu je součástí strategie digitální gramotnosti, kterou MPSV realizuje od roku 2015 do roku 2020. Jedním z cíle strategie je umožnit přístup k internetu i lidem s nejnižšími příjmy. Podle sociologů je důvodem nevyužívání moderních technologií vysoká cena připojení a vybavení.

MPSV by také chtělo pomoci sociálně slabým s nákupem počítače. Podmínkou je však předchozí vzdělávání. Mimo jiné by se měl zvýšit počet knihoven a center, které poskytují přístup k internetu.

Je otázkou, jak efektivní budou tyto opatření v praxi. Obce v ČR přistupují k internetu odlišně. Některé nabízí v centru bezdrátové připojení zdarma nebo provozují městskou síť připojení. Občanské sdružení VDFFREE poskytuje komunitní internetové připojení pro obyvatele Varnsdorfu, Rumburku a Starých Křečan. Síť využívá zhruba 1200 lidí, kteří platí 400 korun měsíčně.

„Když vidíme, že nemají tolik peněz, tak jim to dáme za dvě stovky,“ popisuje předseda sdružení Martin Kalina.

O plánu ministerstva zatím zástupci obcí nevědí. Pokud se ale má uvést do praxe tak, jak to předpokládá resortní strategie, zůstávají úřadu na jeho realizaci přibližně tři roky.

Přečteno: 1015x
 

Kam dál:

Štítky:  

Práce, MPSV, Strategie, InternetHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo