romea - logo
25. února 2020 (úterý)
svátek má Liliana
Loading
rozšířené vyhledávaní

V sobotu proběhne Multikulturní festival Barevná devítka. Je plný vůní, rytmů, barev a chutí z celého světa

Praha, 28.8.2015 11:20
Festival barevná devítka. (FOTO: Barevná devítka)
Festival barevná devítka. (FOTO: Barevná devítka)

Poslední srpnová sobota patří už tradičně multikulturnímu festivalu Barevná devítka, kterou pořádá Městská část Praha 9. Letos proběhne již jedenáctý ročník úspěšného festivalu, a to opět v osvědčeném prostoru vysočanského parku Podviní. Taneční vystoupení, koncerty, workshopy, řada soutěží, ale také ochutnávky delikates z celého světa začínají ve 14:00. Vstup na festival je zdarma.

"Barevná devítka představuje kulturu národnostních menšin, které u nás žijí, široké veřejnosti. Návštěvníci poznávají zajímavou hudbu, národní tance, tradiční oděvy, aktivity, ale také oblíbené pochoutky doslova z celého světa. Chuťové pohárky potěší například dobroty z Arménie, Brazílie, Pákistánu, Norska, Mexika nebo Konga," uvádějí organizátoři v tiskové zprávě.

Například u arménského stánku podle organizátorů zavoní grilované maso, Brazilci nabídnou třeba i sladkosti, Pákistán servíruje výborné pokrmy založené především na rýži, u norského stánku si veřejnost pochutná na rybách a mořských plodech, Mexiko představí třeba své tradiční fazolové směsi a další mexické speciality a národní kuchyně z Konga překvapí svou různorodostí.

Kromě jídla se návštěvníci mohou těšit na vína z Moldávie, Jihoafrické republiky nebo z Peru. Na své si přijdou i milovníci čajů a kávy.Program festivalu probíhá v prostoru parku i na pódiích.

Festival bude letos probíhat dokonce na dvou pódiích. "Protože nám každý rok přibýval kvalitní program, rozhodli jsme se nakonec, že v horní části parku postavíme další pódium. Na Horním pódiu se festivaloví návštěvníci mohou těšit na otevřené pohybové workshopy, národní tance z Indie, Koreje, Jižní Ameriky nebo na romský čardáš. Vystoupí zde například báječný senegalský bubeník Mustapha Faye," říká k programu Adam Vážanský, radní MČ Praha 9 a duchovní otec Barevné devítky.

Hlavní pódium bude patřit především koncertům. Vůbec poprvé v historii akce  se tu představí kapela hrající balkánskou hudbu. Česko-srbská skupina Avlija je známá tím, že svým posluchačům rozdává při koncertech texty, aby mohl každý zpívat společně s kapelou.

Kromě toho si návštěvníci pod jejím vedením i zatančí. Po roční pauze se na hlavní pódium vrací také živelná La Descarga Salsa Orchestra, která publikum rozvlní v latinskoamerickém rytmu. Dále vystoupí třeba česko-britsko-americká skupina The Brownies a další.

VIDEO

Přečteno: 744x
 

Kam dál:

Štítky:  

Multikulturalismus, FestivalHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo