romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Muž z Chotěbuze: Smrtící šíp vyletěl z kuše náhodou při zakopnutí

Ostrava, 20.5.2013 12:02, (ROMEA)
Před Krajským soudem v Ostravě stanul 20. května Jaromír Šebesta (vlevo), který v Chotěbuzi na Karvinsku podle obžaloby zastřelil jednoho ze sběračů šrotu. Vpravo je Šebestův obhájce. (FOTO: ČTK)
Před Krajským soudem v Ostravě stanul 20. května Jaromír Šebesta (vlevo), který v Chotěbuzi na Karvinsku podle obžaloby zastřelil jednoho ze sběračů šrotu. Vpravo je Šebestův obhájce. (FOTO: ČTK)

Devětatřicetiletý Jaromír Šebesta, který v Chotěbuzi na Karvinsku loni v dubnu kuší zastřelil domnělého zloděje, stanul dnes před Krajským soudem v Ostravě. Obžaloba jej viní z ublížení na zdraví s následkem smrti. Obžalovaný tvrdí, že nikoho zasáhnout nechtěl. Vystřelil prý náhodou, když zakopl.

Střelec z kuše: "Mířil jsem na auto. Žádného člověka jsem neviděl. Klopýtl jsem a v tom vyšel výstřel. Nechtěl jsem nikoho zasáhnout."

"Mířil jsem na auto. Žádného člověka jsem neviděl. Klopýtl jsem a v tom vyšel výstřel. Nechtěl jsem nikoho zasáhnout," uvedl dnes Šebesta před soudem. Tvrdí také, že šíp mířil maximálně do výše pasu dospělého člověka.

Šebesta tvrdí, že chtěl jen před zloději bránit svůj majetek. Objekt, který si postupně opravoval a měl v něm posilovnu, zloději údajně už několikrát vykradli. "Ukradli mi dva motocykly," řekl. V osudný den k jeho domku přijelo auto s čtyřčlennou posádkou Romů. Ti tvrdí, že přišli pro šrot. Podle Šebesty se chtěli vloupat do domu. "Byli ve sklepě. Šrot je nezajímal. Hledali cestu, jak se dostat dovnitř," uvedl.

Tvrdí, že měl strach, a proto si vzal do ruky kuši. Natáhl tětivu a do mechanismu vložil šíp. Takto vyzbrojen pak vyšel ven. Na údajné zloděje zakřičel, aby okamžitě opustili jeho pozemek. Nejprve nereagovali. Na útěk se dali až po druhé výzvě. O chvíli později pak podle svých slov nešťastnou náhodou vystřelil.

Šíp jednoho z posádky vozu zasáhl do hlavy. Devětatřicetiletý Rom o několik dní později v nemocnici zemřel.

Právník obžalovaného dnes ještě před zahájením hlavního líčení soudci předložil petici, kterou sepsali obyvatelé Chotěbuzi. Ti považují Šebestu za slušného souseda a nesouhlasí, že byl obviněn z úmyslného trestného činu. Poukazují na to, že v obci dlouhou dobu řádila banda zlodějů, kteří vnikali na zahrady i do domů. "Žádáme také změnu zákonů tak, abychom mohli účinně bránit svůj majetek," uvedli organizátoři petice.

Dnes u soudu vyšlo najevo, že Šebesta čelí dalšímu trestnímu stíhání. Podle policie se dopustil pohlavního zneužívání. Dvě dívky jej obvinily, že je osahával a sexuálně se před nimi uspokojoval. Dívky ho dobrovolně navštěvovaly na přelomu roku v domku, kde měl zřízenou posilovnu. Státní zastupitelství nyní rozhoduje, zda trestní stíhání v tomto případě nezastaví. Za střelbu z kuše mu totiž hrozí vyšší trest. I v tomto případě Šebesta obvinění odmítá. "Ty holky to na mě narafičily. Až mě policie vyslechne, všechno vysvětlím," řekl.

VIDEO

Přečteno: 1504x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Kriminalita, Násilí, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo