romea - logo
15. září 2019 (neděle)
svátek má Jolana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Muže štval neustálý hluk Romů, vtrhl k nim s kanystrem v ruce a hrozil zapálením pergoly

11.7.2019 15:49
Nýrsko - ilustrační foto - Mapy.cz
Nýrsko - ilustrační foto - Mapy.cz

Šestašedesátiletý muž z Nýrska si to šel vyřídit s Romy ze sousedství, kteří podle něj už několik let dělají velký hluk a nedají si domluvit. Když neposlechli, aby přestali, sáhl k výhrůžce, že jim zapálí pergolu. Krátce poté byl zatčen a skončil za mřížemi.

„Došla mi trpělivost, najednou to bouchlo. Jsou s nimi problémy už nějakých pět let, je tam hluk i v noci. Situace je neúnosná. Minulý týden tady vyhrávali tři dny a já křičel, aby přestali. Někdy poslechnou a hudbu ztiší, jindy ji naschvál ještě přidají... Vzali do ruky i nějaké klacky právě z té pergoly a já, jak jsem měl v ruce ten kanystr, který jsem si nesl, jsem ho otevřel a něco jim řekl. Ale nemyslel jsem to vážně,“ řekl zadržený muž.

Připustil, že hlučné chování Romů nikde neoznámil. I městští strážníci potvrdili, že na místo letos nevyjížděli ani jednou. „Minulý čtvrtek jsem to jel hlásit na policejní služebnu, ale nikdo tam nebyl,“ uvedl důchodce. To, že Romové z inkriminovaného domu dělají hluk, ale potvrdil další jejich soused. „Občas jsou opravdu pořádně slyšet. Navíc jsou někdy hrubí. Když jsem kolem nich projížděl s bývalou přítelkyní na kolech, vystartovali na ni a na mě křičeli, abych jim ji na chvilku půjčil. Od té doby jsme kolem nich měli strach chodit, protože nás pronásledovali,“ řekl mladík.

Sami Romové Deníku na místě řekli, že sice občas pořádají hudební večírky, ty podle nich ale nevybočují z normy. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a výtržnictví a případem se dále zabývají,“ uzavřela Brožová.

Přečteno: 1640x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

Hoax o jedovatých balíčcích kosmetiky - září 2019 (Koláž: Romea.cz)

Hoax o balíčcích s jedovatými vzorky kosmetiky se šíří mezi Romy v Evropě. Poprvé se tento hoax objevil už v roce 2002

12.9.2019 10:52
Na sociálních sítích a po e-mailech se v posledních dnech hlavně mezi romskou komunitou šíří hoax o tom, že romským rodinám ve Francii chodí do schránek reklamní balíčky s kosmetikou obsahující jed. Ve stejnou dobu se začal šířit podobný hoax, kde jsou ale oběťmi těchto zásilek Izraelky. Zpráva o jedovatých vzorcích se poprvé objevila už v roce 2002 a nyní se znovu vrací do oběhu.
 celý článek

Archeologický průzkum v Letech u Písku - 10. 9. 2019 (FOTO: Tereza Heková, Romea.cz)

videoArcheologové odkryli dva hroby obětí tzv. cikánského tábora v Letech u Písku, jde o novorozence a ženu. Našli i další hrobové jámy

10.9.2019 15:10
Archeologové našli v Letech na Písecku, kde byl za války romský koncentrační tábor, hroby jednotlivců. Odkryli jeden hrob s pozůstatky vězeňkyně mladší 40 let a jeden hrob pravděpodobně novorozence. Nalezli i sedm hrobových jam. Podle písemných pramenů by v místě mělo být pohřbeno 120 vězňů, z toho přes 70 dětí, hřbitov by měl mít rozlohu 400 metrů čtverečních. Výzkum v úterý skončil. Novinářům to řekli archeologové a zástupci Muzea romské kultury, které chce v místě vybudovat památník romského holokaustu a otevřít ho do roku 2023.
 celý článek

Lipník nad Bečvou (Koláž: Romea.cz)

Rasistický útok na romské děti: Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří útočili v Lipníku nad Bečvou

10.9.2019 11:00
Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří na jaře v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku napadli skupinu romských dětí a byli za to obviněni ze tří trestných činů včetně hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Muži a ženě hrozí až pět let vězení.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo