romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Muzeum romské kultury Brno nabídlo v rámci oslav módní přehlídky

Brno , 10.4.2014 13:10, (ROMEA)
Současnou streetovou módu s tradičními prvky romského odívání propojují modely nové značky Gypsy MaMa (FOTO: L. Grossmannová)
Současnou streetovou módu s tradičními prvky romského odívání propojují modely nové značky Gypsy MaMa (FOTO: L. Grossmannová)

Současnou streetovou módu s tradičními prvky romského odívání propojují modely nové značky Gypsy MaMa, které mohli v úterý 9.dubna vidět návštěvníci módní přehlídky v Muzeu Romské kultury v Brně. Dvě desítky návrhů šatů předvedla desítka modelek a modelů z romské i majoritní společnosti na přehlídce konané v rámci Týdne romské kultury.

Přehlídka nabídla oblečení mladých alternativních návrhářek. "Jmenovat lze Andreu Lojkáskovou, Vendulu Cetlovou, Markétu Svobodovou, Michaelu Surou a Janu Ševčík," uvedla koordinátorka projektu Gypsy MaMa Šárka Kropáčková. "Všem se myšlenka Gipsy MaMa líbí, a proto se k tomu připojily," doplnila.

Smyslem přehlídky bylo propojit majoritu s minoritou. "Stejný cíl má celý Týden romské kultury, a proto přehlídka do tohoto konceptu zapadla," podotkla Kropáčková.

"Ať už mluvíme o romském nebo majoritním, současném a historickém, tradičním nebo moderním. Propojuje všechny možné směry," uvedla ke vzniku značky Gypsy MaMa mluvčí Muzea romské kultury Alica Heráková. Ideou sdružení Tripitaka, které módní přehlídku pořádalo, bylo vytvořit značku a zajistit zaměstnání. "Gypsy MaMa je projekt, který má dát možnost získat práci romským lidem. Účelem je otevřít šicí dílnu a stále se na tom pracuje," doplnila Heráková.

Týden romské kultury se v Brně koná od pondělí do soboty v návaznosti na Mezinárodní den Romů, který připadl na úterý 8. dubna. "Letos jsme akci z jednoho dne poprvé protáhli na týden. Romové mohou během něj hudbou, uměním a zábavou oslavovat, že jsou Romové," uzavřela Heráková.

Přečteno: 727x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Muzeum romské kultury, Mezinárodní den Romů, Móda, Gypsy MaMaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo