romea - logo
19. srpna 2022 (pátek)
svátek má Ludvík

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Muzeum romské kultury nabízí stáže romským vysokoškolským studentům

26.4.2016 10:24
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Až čtyřem vysokoškolákům z řad Romů nabízí Muzeum romské kultury placené stáže a práci v unikátní kulturní instituci evropského významu.

„Chceme otevřít muzeum mladým Romům a poskytnout jim možnost prohloubit jejich znalosti o historii a kultuře,“ říká ředitelka Muzea romské kultury, Jana Horváthová. „Zároveň hledáme potenciální zájemce o práci v muzeu, novou generaci romských odborníků.“

Stáže budou trvat od června do listopadu a studenti se budou moci seznámit s kompletním provozem instituce od kontaktu s návštěvníky po odbornou práci se sbírkovým fondem. Studenti by měli být samostatní a motivovaní. Za práci budou dostávat plat a také příplatek na dopravu a bydlení v Brně.

„Stáže si můžeme dovolit jen díky podpoře zahraničního donora,“ doplňuje ředitelka Muzea romské kultury. „Budoucí odborníci z řad Romů jsou pro rozvoj instituce klíčoví, doufáme proto, že projekt stáží své zájemce najde.“

Muzeum romské kultury je jedinou institucí v Evropě, která dokumentuje kulturu Romů. Své unikátní sbírky řemesel, umění, textilu či fotografií uchovává v depozitářích, ale také prezentuje pro veřejnost ve stálé expozici nazvané „Příběh Romů“. 

bau, Muzeum romské kultury
Přečteno: 924x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, Muzeum romské kultury, Studenti, StážHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo