romea - logo
10. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Muzikant z ulice Robert Ferenc zazářil v soutěži Pianista roku

5.4.2017 16:18
Robert Ferenc. (FOTO: Katerina Smidova)
Robert Ferenc. (FOTO: Katerina Smidova)

Robert Ferenc, mladý talentovaný pianista, o kterém jsme psali v říjnovém čísle časopisu Romano voďi, se umístil na čtvrtém místě v soutěži Pianista roku.

Čtyřiadvacetiletý muzikant pocházející z Liberce koncertuje téměř každý den na pražském Masarykově nádraží.

„Jednak má za sebou silný příběh a jednak má opravdu muzikantskou duši,“ přiblížil v reportáži pořadu 168 hodin České televize jeden z porotců soutěže a hudebník Petr Malásek.

Dětství strávil Robert v kojeneckém ústavu a dětském domově, později žil na ulici, setkal se i s útokem neonacistů, po kterém skončil v nemocnici.

„Moc bych mu přála, aby někdo objevil jeho talent,“ uvedla pro Romano voďi Robertova kamarádka, se kterou společně v „děcáku“ vyrůstali, modelka a finalistka České Miss Veronika Kašáková. Přáním mladého pianisty je získat zaměstnání, ve kterém by svůj talent uplatnil. „Rád bych také jednou hudebně doprovodil Lucii Bílou nebo si zahrál na zaoceánské lodi,“ říká Robert.

VIDEO

 

 

Přečteno: 5273x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Talent, SoutěžHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo