romea - logo
21. září 2020 (pondělí)
svátek má Matouš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Muzikant z ulice Robert Ferenc zazářil v soutěži Pianista roku

5.4.2017 16:18
Robert Ferenc. (FOTO: Katerina Smidova)
Robert Ferenc. (FOTO: Katerina Smidova)

Robert Ferenc, mladý talentovaný pianista, o kterém jsme psali v říjnovém čísle časopisu Romano voďi, se umístil na čtvrtém místě v soutěži Pianista roku.

Čtyřiadvacetiletý muzikant pocházející z Liberce koncertuje téměř každý den na pražském Masarykově nádraží.

„Jednak má za sebou silný příběh a jednak má opravdu muzikantskou duši,“ přiblížil v reportáži pořadu 168 hodin České televize jeden z porotců soutěže a hudebník Petr Malásek.

Dětství strávil Robert v kojeneckém ústavu a dětském domově, později žil na ulici, setkal se i s útokem neonacistů, po kterém skončil v nemocnici.

„Moc bych mu přála, aby někdo objevil jeho talent,“ uvedla pro Romano voďi Robertova kamarádka, se kterou společně v „děcáku“ vyrůstali, modelka a finalistka České Miss Veronika Kašáková. Přáním mladého pianisty je získat zaměstnání, ve kterém by svůj talent uplatnil. „Rád bych také jednou hudebně doprovodil Lucii Bílou nebo si zahrál na zaoceánské lodi,“ říká Robert.

VIDEO

 

 

Přečteno: 5303x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Talent, SoutěžHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo