romea - logo
15. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Leopold
Loading
rozšířené vyhledávaní

Na FF UK začala stávka studentů etnologie. Brání vyhozené pedagogy

6.5.2015 12:42
Zahájení stávky studentů etnologie FF UK (FOTO: bau)
Zahájení stávky studentů etnologie FF UK (FOTO: bau)

Ve středu ráno začala dvoudenní okupační stávka studentů etnologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Studenti chtějí odvolání ředitele Ústavu etnologie Marka Jakoubka a protestní akcí upozornit na probíhající změny, se kterými nesouhlasí.

„Jsme naklonění dialogu, jak ten ústav má v budoucnu vypadat. Jsme si jistí, že potřebuje nějaké změny, s tím naprosto souhlasíme, ale ten způsob, jakým to v současnosti probíhá, je pro nás nepřijatelný. Ztratili jsme důvěru v to, že by se za vedení pana docenta mohl Ústav etnologie změnit k lepšímu,“ uvedli protestující studenti pro server Romea.cz.

Studentům vadí zejména personální změny – výpověď od začátku roku dostalo už pět pedagogů. „Nás nikdo nevyhazuje, my se jen bráníme, protože nám vyhazují vyučující. Byli jsme přijati s nějakou akreditací a to se nyní mění. Studenti si budou muset hledat nové vedoucí svých bakalářských a diplomových prací. Ale je otázka, kdo na ústavu ještě třeba v září bude, protože se plánují další odchody, některým vyučujícím také končí smlouvy. Změnami se zabývá i akreditační komise,“ přiblížili.

Děkanka FF UK Mirjam Friedová za ředitelem ústavu stojí. „Já takovému nátlaku nemůžu ustupovat, to je vyloučená věc, protože první obětí by byl sám Ústav etnologie,“ řekla v rozhovoru pro server Romea.cz Friedová.

Součástí programu stávky bude debata o aktuálním dění, divadelní představení nebo přednášky. Protestující plánují přespat v podloubí fakultní budovy na náměstí Jana Palacha.

Více si o stávce přečtěte zde. Připravujeme další podrobnosti a analýzy.

Přečteno: 1406x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

FF UK, Etnologie, Stávka, Mirjam Friedová, Marek JakoubekHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo