romea - logo
25. května 2022 (středa)
svátek má Viola

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na internetu se šíří video s mladoboleslavským strážníkem. Romské děti nazývá haranty, ženě vyhrožuje, že jí napálí. Incident skončil smírem, strážník byl potrestán

25.1.2022 17:27
Městský strážník mladoboleslavské policie na sociální síti TikTok (FOTO: Romea.cz)
Městský strážník mladoboleslavské policie na sociální síti TikTok (FOTO: Romea.cz)

Na sociálních sítích se v těchto dnech začalo šířit video, na kterém strážník městské policie v Mladé Boleslavi během vyhrocené debaty s romskou rodinou nazývá romské děti haranty a ženě vyhrožuje fyzickým násilím. Video, které zpravodajskému serveru Romea.cz zaslalo několik čtenářů, je stále dostupné například na sociální síti TikTok. Podle zástupce ředitele mladoboleslavské městské policie se jedná o video z léta 2021. Celý incident měl skončit vzájemnou omluvou a strážník byl kázeňsky potrestán.

Video začíná v momentě, kdy žena městskému strážníkovi emotivně vysvětluje, že její děti nejsou žádní haranti. Strážník nasedá do auta a směrem k ženě adresuje výhružku: "Přestaň mě srát nebo ti napálím." Vše natáčí muž, který se snaží ženu uklidnit a zároveň zjišťuje služební čísla obou strážník. Agresivní je pouze jeden ze dvou strážníků.

"Jakmile vidíte černé děti, tak chcípáte," křičí žena na agresivního strážníka. "Co tady meleš o chcípání... ty...," reaguje strážník a debata se vyhrocuje. Druhý strážník i natáčející muž se snaží situaci opět uklidnit.

"Tohle jednání, které jste předvedl ukážu zítra panu Kyptovi (Pozn. redakce: ředitel městské policie)," je slyšet hlas muže na videu. "Klidně mu to ukažte, jeďte za ním do Chorvatska, kde se válí na jachtě," reaguje strážník. "Podle mě jste v podnapilém stavu," odpovídá na nelichotivá slova směrem k řediteli mladoboleslavských strážníků muž.

Na to strážník rozzlobeně vystupuje z auta a vysílačkou přivolává státní policii a Romům vyhrožuje trestním oznámením. "Pošlete mi sem státní policii, pán Rom mě tady obvinil, že jsem v podnapilém stavu," říká strážník do vysílačky. Video pak po krátké výměně názorů, kde strážník znovu opakuje, že děti jsou haranti, končí.

Zpravodajský server Romea.cz se snažil kontaktovat uživatele sociální sítě Facebook, který video na internet umístil, ale neúspěšně. Podle toho, že nikdo na videu nemá roušky a děti jsou pouze v kraťasích, bylo jasné, že nejde o aktuální video.

"Video pochází z letních měsíců roku 2021. Víme, že toto video s naším strážníkem koluje internetem, ale ve velmi zkrácené verzi. Plná nezkrácená verze zachycuje celou situaci od začátku do konce. Celé video zachycuje jak k incidentu došlo a závěr videa ukazuje, jak si obě strany potřásly rukou a navzájem se omluvily, že se obě strany chovaly nevhodně," uvedl pro zpravodajský server Romea.cz zástupce ředitele městské policie Stanislav Holub.

"Jednání strážníka se pochopitelně neslučovalo s posláním strážníka a toto jednání bylo interně kázeňsky řešeno ředitelem městské policie," dodal na závěr Stanislav Holub.

Podle informací serveru Romea.cz měl celý incident vzniknout poté, co strážníci řešili romské děti hrající si s nákupním košíkem, který měli údajně najít u popelnic.

VIDEO

 

@udelejsinazor.cz Nesprávné chování městského policisty v Mladé Boleslavi.. #fypp Jaký je tvůj názor? #goviral #cz #trable #fyppp #udelejsinazor #fyp ♬ udelejsinazor.cz - Udělej si názor a napiš ho!

 

Přečteno: 1839x
 

Kam dál:

Štítky:  

Mladá Boleslav, Městská policie, Rasismus, Anticiganismus, Sociální sítě, FacebookHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo