romea - logo
31. října 2020 (sobota)
svátek má Štěpánka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na Úřadu vlády se chystá reorganizace. Romskou komunitu bude mít na starost MPSV

Praha, 8.11.2012 21:57, (ROMEA)
Úřad vlády ČR (FOTO: Google Maps)
Úřad vlády ČR (FOTO: Google Maps)

Na Úřadu vlády se připravuje reorganizace, která zasáhne odbor pro lidská práva. Záležitosti týkající se romské menšiny by měly přejít pod Ministerstvo práce a sociálních věcí. Informuje o tom deník Insider.  

ODS chce zrušit Ministerstvo pro místní rozvoj, v jehož čele stojí Kamil Jankovský z nejmenší vládní strany LIDEM.  Nejzajímavější část agendy MMR, tedy tok evropských peněz z Bruselu, dostane na starost nový odbor pro evropské peníze a jemu za oběť má padnout dnešní odbor pro lidská práva.

„Jako první na ráně je sekce pro lidská práva, pod níž spadá zhruba 50 lidí. Jednotlivé agendy by se převedly na ostatní resorty. Romské záležitosti by například měly přejít pod ministerstvo práce a sociálních věcí, menšiny zase pod ministerstvo zahraničí,“ uvedl státní úředník obeznámený s redukčním plánem deníku Insider.

ryz, Deník Insider
Přečteno: 870x
 

Kam dál:

Štítky:  

Menšiny, úřad, MMR, MPSV



HLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky







..
romea - logo