romea - logo
27. října 2021 (středa)
svátek má Šarlota / Zoe

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na Václavském náměstí demonstrovali odpůrci uprchlíků, Islámu a EU. Vulgárně nadávali kancléřce Merkelové

17.9.2016 20:00
V horní části Václavského náměstí v Praze se 17. září 2016 sešli odpůrci islámu na akci Czexit - boj za naši kulturu a bezpečnou zem. (FOTO: Romea.cz)
V horní části Václavského náměstí v Praze se 17. září 2016 sešli odpůrci islámu na akci Czexit - boj za naši kulturu a bezpečnou zem. (FOTO: Romea.cz)

V horní části Václavského náměstí se v sobotu odpoledne sešli odpůrci islámu, zatímco ve stejné době se v dolní části, na Můstku, konala akce Solidarita s uprchlíky. Zhruba dvě desítky jejích účastníků přišly v doprovodu policie do blízkosti druhé demonstrace, oddělil je kordon policie, po asi hodině odešli.

V proslovech zazněly výtky na adresu představitelů Evropské unie, české vlády a českých i evropských politiků. Vulgární skandování v němčině "svině" pak směřovali účastníci společně s některými řečníky na adresu německé kancléřky Angely Merkelové. Čeští politici prý selhávají a je třeba je podle demonstrantů vyměnit.

FOTOGALERIE

Účastníků druhé akce byly jen dvě desítky. Po zhruba půl hodině se za doprovodu policie vydaly s vlajkou Antifa do horní části náměstí. V momentě když dorazili oddělila se z protiuprchlického tábora asi dvacítak agresivních neonacistů, kteří začali na podporovatele uprchlíků vulgárně pokřikovat. Antifašisté odpovídali pokřikem "Uprchlíci vítejte, náckové táhněte." Oba tábory musel oddělit policejní kordon. Antifašisté před 16:30 odešli.

Kromě drobných strkanic, kdy účastníci protiuprchlické demonstrace útočili na některé novináře, nedošlo k fyzickým střetům.

Po maratónu agresivních proslovů se po 17 hodině vydali demonstranti na pochod před Úřad vlády. Na začátku pochodu se skupina neonacistů snažila vyvolat konflikt s policií, ale policejní těžkooděnci pouze průvod bez zásahů doprovázeli. Účastníci pochodu skandovali hesla jako: "Nic než národ", "Čechy Čechům", "Multikulti nechceme", "Fuck off Islám" a další. Pochod si pobaveně fotili a natáčeli turisté všech ras a národností, kteří se procházeli centrem Prahy. Demonstranti na ně ukazovali vulgární gesta a občas došlo i na vulgární nadávky.

Přečteno: 1161x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Demonstrace, Uprchlíci, Islamofobie, Neonacismus, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo