romea - logo
26. října 2020 (pondělí)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na víkendovém setkání romští studenti navštíví Muzeum romské kultury

1.3.2017 16:06
Romští studenti se na letním setkání v roce 2016 věnovali identitě a sebepoznání
Romští studenti se na letním setkání v roce 2016 věnovali identitě a sebepoznání

Tento víkend se v Brně uskuteční 2. setkání romských středoškolských a vysokoškolských studentů, kteří v letošním školním roce získali stipendium. Víkendová setkání podporují nadace VELUX, Bader Philanthropies, nadace Albatros, Open society fund a realizuje je organizace ROMEA.

„Na březnovém setkání se studenti kromě vzájemného poznávání seznámí podrobněji s romskou historií, naučí se základům správné argumentace a diskuze,“ uvádí projektová koordinátorka víkendových setkání Renata Berkyová.

Akce nese název „Baruvas“, v češtině „Rosteme“. Během víkendu budou moci studenti poznat prostředí brněnského Cejlu a nahlédnout do Muzea romské kultury.

„K většině aktivit jsou přizvaní externí lektoři, například z Muzea romské kultury či Debatního kroužku Masarykovy univerzity v Brně. Program se připravuje ve spolupráci s instruktory Letního tábora Alea, a věříme, že to bude víkend, na který studenti jen tak nezapomenou," dodává Renata Berkyová.

Přečteno: 1677x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Studenti, Romové, romipen, Diskuze, HistorieHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo