romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na víkendovém setkání romští studenti navštíví Muzeum romské kultury

1.3.2017 16:06
Romští studenti se na letním setkání v roce 2016 věnovali identitě a sebepoznání
Romští studenti se na letním setkání v roce 2016 věnovali identitě a sebepoznání

Tento víkend se v Brně uskuteční 2. setkání romských středoškolských a vysokoškolských studentů, kteří v letošním školním roce získali stipendium. Víkendová setkání podporují nadace VELUX, Bader Philanthropies, nadace Albatros, Open society fund a realizuje je organizace ROMEA.

„Na březnovém setkání se studenti kromě vzájemného poznávání seznámí podrobněji s romskou historií, naučí se základům správné argumentace a diskuze,“ uvádí projektová koordinátorka víkendových setkání Renata Berkyová.

Akce nese název „Baruvas“, v češtině „Rosteme“. Během víkendu budou moci studenti poznat prostředí brněnského Cejlu a nahlédnout do Muzea romské kultury.

„K většině aktivit jsou přizvaní externí lektoři, například z Muzea romské kultury či Debatního kroužku Masarykovy univerzity v Brně. Program se připravuje ve spolupráci s instruktory Letního tábora Alea, a věříme, že to bude víkend, na který studenti jen tak nezapomenou," dodává Renata Berkyová.

Přečteno: 1675x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Studenti, Romové, romipen, Diskuze, HistorieHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo