romea - logo
17. října 2021 (neděle)
svátek má Hedvika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nacionalismus není alternativa: Iniciativa "Ne rasismu!" vyzývá k účasti na demonstraci 17. listopadu

16.11.2016 10:15
Iniciativa Ne rasismu!
Iniciativa Ne rasismu!

Iniciativa Ne rasismu! pořádá 17. listopadu v Praze demonstraci, na které chce upozornit na skutečnost, že hlavní proud politiky posouvá stále více doprava, k populismu a autoritářství a že se rasismus v české společnost stává normou. Začátek demonstrace je v 10:00 na prostranství před Hlavním nádražím.

„Právě politický mainstream posouvá politickou praxi stále více doprava, k populismu a autoritářství. Vyvolávání pocitu ohrožení spolehlivě funguje jako nástroj odlákání pozornosti od reálných problémů. V atmosféře strachu se věnuje mnohem méně pozornosti absenci sociálního bydlení, nízkým mzdám nebo podfinancování důležitých sektorů jako školství a zdravotnictví. Populistická rétorika upozaďuje problémy lidí v reálné hmotné nouzi a věnuje se vytváření abstraktních hrozeb,“ píše se v tiskové zprávě iniciativy Ne rasismu!.

Iniciativa chce touto akcí také upozornit na to, že legitimitu sílící nacionalismus získává i skrze výroky vrcholných politických představitelů. "Zdá se, že už není problém, když vicepremiér zpochybňuje romský holocaust a o Romech mluví jako o těch, co nechtějí pracovat. Zdá se být už normální, když ministr vnitra říká, že Česká republika nepřijme ani jednoho jediného uprchlíka, a když jeho podřízený, zodpovědný za českou migrační a azylovou politiku, zasedá v diskusních panelech po boku známých xenofobů, o válečných uprchlících mluví jako o ekonomických migrantech a snahu EU řešit alespoň částečně migrační krizi označuje za neomarxististický experiment," shrnuje atmosféru v české politice iniciativa Ne rasismu!.

Demonstrace na státní svátek 17. listopadu začíná v deset hodin na prostranství před Hlavním nádražím (Vrchlického sady) a povede po trase Opletalova – Hybernská – Senovážná – Senovážné náměstí – Jindřišská – Vodičkova – Palackého – Jungmannova a skončí ve čtrnáct hodin na Jungmannově náměstí.

Více informací naleznete na stránkách iniciativy Ne rasismu!

Přečteno: 894x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, 17. listopad, Občanská společnost, NacionalismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo