romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Výzva pro romské žákyně 9. ročníku základních škol. Možnost podpory při studiu na střední škole pedagogické!

Praha, 6.2.2015 11:14
Slavnostní setkání romských vysokoškolských studentů, kteří se stali úspěšnými stipendisty Romského vzdělávacího fondu (REF). (FOTO: Zdeněk Ryšavý)
Slavnostní setkání romských vysokoškolských studentů, kteří se stali úspěšnými stipendisty Romského vzdělávacího fondu (REF). (FOTO: Zdeněk Ryšavý)

Nadace Roma Education Fund (dále “REF”) a nadace Velux vyhlašují druhý ročník programu zaměřeného na podporu romských studentek středních pedagogických škol.

Dlouhodobým cílem projektu je zvýšit počet romských učitelek v mateřských školách v České republice. To má napomoci ke zvýšení počtu romských dětí v mateřských školách a tedy i k lepší připravenosti dětí na vstup do základních škol.

Projektové aktivity jsou zaměřené na motivaci romských žákyň 9. tříd ke studiu na středních pedagogických školách v oborech Učitelství pro mateřské školy a Vychovatelství.

Projekt v letošním roce vybere 17 romských žákyň ze všech regionů České republiky, kterým poskytne pomoc při přípravě na příjímací pohovory na střední školy, mentoring, ale i finanční pomoc formou pokrytí nezbytných nákladů (cestovné, stravné, náklady na ubytování apod.) spojených se středoškolským studiem.

Úspěšným studentkám pak projekt nabídne finanční podporu ve 3. a 4. ročníku střední školy, pomoc při zprostředkování povinné praxe, ale taky třeba asistenci při hledání zaměstnání v regionech s vysokou nezaměstnaností, asistenci při příjímacích pohovorech na vysoké školy a stipendium během navazujícího vysokoškolského studia. 

Inovativní devítiletý projekt nabízí příležitost celkem 40 žákyním 9. tříd, první skupina přitom zahájila studium na středních školách pedagogických ve školním roce 2014/15, druhá skupina je zahájí ve školním roce 2015/16, třetí ve školním roce 2016/17.

Projekt upřednostní zájemkyně o studium na státních středních školách, studentky soukromých nebo církevních škol mohou být do projektu zařazeny jen v případě volné kapacity.

V případě zájmu prosím kontaktujte zástupce nadace REF do 28. února 2015.  Kontaktní údaje: Jan Stejskal, jstejskal@romaeducationfund.org, tel.: +420 774 577 557 .

Přečteno: 4733x
 

Kam dál:

Štítky:  

Studenti, Stipendia, REF, školství, školaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo