romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Výzva pro romské žákyně 9. ročníku základních škol. Možnost podpory při studiu na střední škole pedagogické!

Praha, 6.2.2015 11:14
Slavnostní setkání romských vysokoškolských studentů, kteří se stali úspěšnými stipendisty Romského vzdělávacího fondu (REF). (FOTO: Zdeněk Ryšavý)
Slavnostní setkání romských vysokoškolských studentů, kteří se stali úspěšnými stipendisty Romského vzdělávacího fondu (REF). (FOTO: Zdeněk Ryšavý)

Nadace Roma Education Fund (dále “REF”) a nadace Velux vyhlašují druhý ročník programu zaměřeného na podporu romských studentek středních pedagogických škol.

Dlouhodobým cílem projektu je zvýšit počet romských učitelek v mateřských školách v České republice. To má napomoci ke zvýšení počtu romských dětí v mateřských školách a tedy i k lepší připravenosti dětí na vstup do základních škol.

Projektové aktivity jsou zaměřené na motivaci romských žákyň 9. tříd ke studiu na středních pedagogických školách v oborech Učitelství pro mateřské školy a Vychovatelství.

Projekt v letošním roce vybere 17 romských žákyň ze všech regionů České republiky, kterým poskytne pomoc při přípravě na příjímací pohovory na střední školy, mentoring, ale i finanční pomoc formou pokrytí nezbytných nákladů (cestovné, stravné, náklady na ubytování apod.) spojených se středoškolským studiem.

Úspěšným studentkám pak projekt nabídne finanční podporu ve 3. a 4. ročníku střední školy, pomoc při zprostředkování povinné praxe, ale taky třeba asistenci při hledání zaměstnání v regionech s vysokou nezaměstnaností, asistenci při příjímacích pohovorech na vysoké školy a stipendium během navazujícího vysokoškolského studia. 

Inovativní devítiletý projekt nabízí příležitost celkem 40 žákyním 9. tříd, první skupina přitom zahájila studium na středních školách pedagogických ve školním roce 2014/15, druhá skupina je zahájí ve školním roce 2015/16, třetí ve školním roce 2016/17.

Projekt upřednostní zájemkyně o studium na státních středních školách, studentky soukromých nebo církevních škol mohou být do projektu zařazeny jen v případě volné kapacity.

V případě zájmu prosím kontaktujte zástupce nadace REF do 28. února 2015.  Kontaktní údaje: Jan Stejskal, jstejskal@romaeducationfund.org, tel.: +420 774 577 557 .

Přečteno: 4578x
 

Kam dál:

Štítky:  

Studenti, Stipendia, REF, školství, školaHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo