romea - logo
16. května 2022 (pondělí)
svátek má Přemysl

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nadával mi do cikánů a posílal Romy do plynu. Pak mě vyhodil z autobusu, popisuje žena incident s řidičem autobusu v Mostě

9.8.2021 22:00
Ilustrační foto (FOTO: ŠJů, wikimedia commons)
Ilustrační foto (FOTO: ŠJů, wikimedia commons)

Mostecká policie prošetřuje případ incidentu, který se odehrál ve čtvrtek 4. srpna v autobusu číslo 30 Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova. Růžena Horvátová byla podle svých slov napadena řidičem autobusu. Řidič měl ženu slovně napadat a celý incident měl vyústit ve fyzické napadení, kdy měl řidič Horvátovou násilím vyhodit z autobusu. Incident podle tvrzení napadené doprovázely rasistické urážky ze strany řidiče.

„Když jsem nastoupila, koupila jsem si u řidiče jízdenku za 17 korun. Když jsem chtěla vrátit tři koruny zpět, ohradil se tím, že nemá nazpět. Začal mi navíc nadávat, že jsem nevychovaná, že jsem ho nepozdravila a že jsme všichni nevychovaní, patříme do plynu a že je na nás třeba Hitlera,“ líčí v rozhovoru na sociální síti Facebook pro SOS Investigativní poradnu Růžena Horváthová zážitek z autobusu v Mostě.

„Když jsem si ho chtěla vyfotit, prudce zabrzdil, vstal, šel ke mě a vytrhl mi telefon z ruky. Já jsem mu ho z ruky vytrhla zpátky. Poté mě chytil za ruce a vyhodil mě z autobusu. Uhodila jsem se o zábradlí na silnici. Řidič následně zavřel dveře autobusu a odjel,“ popsala Růžena Horváthová následné jednání řidiče.

Napadená žena následně zavolala policii, které ukázala zranění na rukou a také jízdenku, kterou řádně zaplatila. Doklad ukazuje, že řidič měl služební číslo 4837 a vůz je veden pod číslem 00010.

„Ve čtvrtek v podvečer mě policie kontaktovala, že se případem zabývá,“ dodala Horváthová, která také podala stížnost na řidiče k Dopravnímu podniku měst Mostu a Litvínova. Dále se incidentem bude zabývat policie.

I když se policie případem začala zabývat, tak se podle Horváthové do policejního protokolu nedostala informace o rasových nadávkách řidiče.

Přečteno: 3639x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Romové, Most, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo