romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Náměstek hejtmana Zdeněk Syblík gratuloval mamince prvních českých paterčat a předal jí šek na 50 tisíc

Praha, 26.7.2013 16:08, (ROMEA)
Zdeněk Syblík, náměstek hejtmana Středočeského kraje pro oblast sociálních věcí, předává Alexandře Kiňové šek na 50 tisíc korun.  Foto: Středočeský kraj
Zdeněk Syblík, náměstek hejtmana Středočeského kraje pro oblast sociálních věcí, předává Alexandře Kiňové šek na 50 tisíc korun. Foto: Středočeský kraj

Mamince prvních českých paterčat Alexandře Kiňové přišel pogratulovat k její nevídané životní radosti náměstek hejtmana Středočeského kraje pro oblast sociálních věcí Zdeněk Syblík. Sourozenci Terezka, Michael, Deniel, Alex a Martin přišli na svět 2. června 2013 v Ústavu pro matku a dítě v Praze v Podolí. Podle své maminky jsou děti zdravé, přibývají na váze a mají se čile k světu. Uvedl to web Středočeského kraje.

Náměstek hejtmana Zdeněk Syblík šťastné mamince pogratuloval a popřál jí osobně i jejím dětem hodně zdraví a štěstí. Poté ji předal květiny a jménem Středočeského kraje věcný dar v podobě výbavy pro miminka, spolu se šekem na 50 tisíc korun.

„Moc si vážíme toho, že rodiče prvních českých paterčat žijí ve Středočeském kraji. Rada kraje se rozhodla věnovat paterčatům Terezce, Michaele, Denielovi, Alexovi a Martinovi Kroščenovým finanční dar a pomoci tak rodičům překonat první těžkosti v jejich nové životní roli, která je při péči o tolik potomků čeká. Přeji dětem i jejich rodičům hlavně pevné zdraví a mnoho sil, aby péči o tak velkou rodinu zvládli,“ řekl náměstek hejtmana Zdeněk Syblík.

Středočeský koordinátor pro romské záležitosti Cyril Koky velmi ocenil i vstřícnost a ochotu představitelů města Milovice, kde rodina žije, ohledně přidělení městského bytu. "Pro tuto rodinu je to ta nejpotřebnější podpora," řekl serveru Romea.cz Koky.

Přečteno: 3158x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Paterčata, Podpora, Středočeský krajHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo