romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Napadení muslimky v Praze agresivní ženou vyhodnotila policie jako přestupek

25.7.2017 11:09
Ilustrační FOTO
Ilustrační FOTO

Případ napadení dvou muslimek u pražského koupaliště Divoká Šárka hodnotí policie jako přestupek. Muslimky, které měly s sebou na výletě 13 dětí, si začala fotit kolemjdoucí žena, která jednu z nich slovně i fyzicky napadla.

„Myslím si, že by tam mělo dojít k intenzivnějšímu zkoumání motivace toho útoku,“ reagovala v reportáži České televize na závěr policie právnička a ředitelka organizace In Iustitia Klára Kalibová. Nadávky na veřejnosti z rasových nebo náboženských důvodů jsou podle zákona trestným činem.

Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan pro televizi uvedl, že policisté věc vyhodnotili v celé šíři a došli k závěru, že daným jednáním byla naplněna skutková podstata přestupku. Možnou změnu kvalifikace však policie nevylučuje.

Přečteno: 3133x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Napadení, muslimové, Policie, PrahaHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo