romea - logo
19. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Ivo

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Napište příběh, který už dlouho nosíte v hlavě! Kher vyhlašuje novou literární výzvu

16.4.2020 12:45
KHER, o. s.
KHER, o. s.

Nakladatelství romské literatury Kher vyhlašuje novou otevřenou literární výzvu pro zkušené i začínající romské autory, kteří se mohou inspirovat těmito tématy:

1. Romské podnikání v 90. letech

2. Jak jsme se z toho vysekali

3. Síla lásky.

Zasílejte povídku či povídky na tato témata v minimální délce tří normostran. Uvítáme tvorbu v romštině, která však není podmínkou zapojení se do výzvy, a to nejpozději do 10. května 2020 na e-mailovou adresu nakladatelstvi@kher.cz nebo na níže uvedenou poštovní adresu.

O výsledku otevřené výzvy, tj. o přijetí textů k dalšímu zpracování, budou autoři zaslaných povídek vyrozuměni nejpozději do 25. května 2020. Vybrané texty budou publikovány na stránkách www.kher.cz a na dalších literárních či zpravodajských serverech a v periodikách

Doufáme, že autoři využijí toto zvláštní bezčasí k tvorbě a zašlou nám spoustu inspirativních příběhů. Chtěli bychom jimi povzbudit nejen romskou veřejnost, že sebevětší potíže se dají překonat, pokud jsou lidé odhodlaní najít řešení a pokud mají někoho, o koho se mohou opřít,“ vysvětluje výběr témat předsedkyně spolku Kher Radka Patočková.

Podmínky účasti

  • Minimální délka povídky by měla být 3 normostrany, tedy 5400 znaků, maximální 10 normostran. 
  • Zaslané texty musí být opatřeny celým jménem a kontaktními údaji autora, včetně telefonního čísla. 
  • Autoři svým zapojením do otevřené výzvy souhlasí s redakcí a korekturou textů a s možnou publikací jimi autorizovaných textů, o které budou předem informováni.  
  • Autoři své texty v romštině, případně v češtině nebo ve slovenštině zašlou do 10. května 2020 na emailovou adresu nakladatelstvi@kher.cz nebo na poštovní adresu: Patočková Radka (KHER, z. s.), Veverkova 35, Praha 7, 170 00.

 

Pro případné dotazy kontaktujte:

Radka Patočková, +420 773 231 155, nakladatelstvi@kher.cz

Lenka Jandáková, +420 737 738 686, lenka.jandakova@gmail.com

Kher dosud vyhlásil tři otevřené literární výzvy a ze zaslaných textů vydal sbírku pohádek Otcův duch a jiné pohádky romských autorů (2012), sbírku romské narativní prózy Moji milí (2014) a knihu O mulo! Povídky o duchách zemřelých (2019).

Nakladatelství Kher, z. s., vzniklo v roce 2012 s cílem podporovat, rozvíjet a propagovat literaturu Romů a romský jazyk a současně vytvářet platformu, kde romští autoři budou moci snáze publikovat a čtenářům zpřístupňovat svoji tvorbu.Více na www.kher.cz nebo na Facebooku @nakladatelstvikher.

Přečteno: 1119x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

KHER, Literatura, romská literatura, romská kultura, otevřená výzva, PovídkyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo