romea - logo
21. ledna 2021 (čtvrtek)
svátek má Běla

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Napůl indonéské děti vadí rasistům ve vánoční kampani firmy Vodafone. Ta se proti nenávistným komentářům ohradila

29.11.2020 12:33
Záběr z vánoční reklamní kampaně firma Vodafone (FOTO: Vodafone)
Záběr z vánoční reklamní kampaně firma Vodafone (FOTO: Vodafone)

Vodafone důrazně odmítl nenávistné a rasistické komentáře, které se objevily na sociálních sítích po spuštění letošní vánoční kampaně. Vodafone do spotů totiž obsadil bratry Sama a Maxe Budimanovi, kteří mají po otci indonéské kořeny a to byl pro některé diskutující velký problém.

"Před pár dny jsme spustili naše vánoční reklamy a bohužel se na sítích objevily i nenávistné a sprosté reakce vůči rodině, která v nich vystupuje," napsal na Twitter společnosti Vodafone generální ředitel Petr Dvořák.

"Do této kampaně jsme obsadili možná ne úplně typickou rodinu, která měla indonéského tatínka, který bohužel nežije. Ale je to rodina, která tady s námi žije. A pro nás jako pro společnost, je strašně důležité, abychom propojovali všechny lidi mezi sebou. Bez ohledu na jejich názor, barvu pleti, sexuální orientaci, pohlaví nebo kulturu, ze které přicházejí," řekl ve videu Dvořák.

"Važme si respektu a lásky a bojujme proti nenávisti. Děkujeme všem, co to vidí stejně," dodal generální ředitel společnosti Vodafone.

Bratry už bylo možné zahlédnout v srpnové kampani, nyní se k nim přidala i jejich maminka Michaela, překladatelka a profesorka indonézštiny. Celý koncept je postavený na nápadu „Ty pravé Vánoce jsou až po Vánocích“, který je dramatizován skrze autentické výpovědi této rodiny. 

Nenávistné komentáře na sociálních sítích jako reakce na jinou barvu pleti protagonistů nejsou na českém nebo slovenském internetu nic nového. V roce 2017 se stal terčem nenávistných útoků senegalský model tmavé plety, který se objevil na letáku firmy Lidl. Nenávistné komentáře na sociální síti vyvolala i reklama jedné slovenské firmy na sportovní oblečení, která jako modela angažovala také muže tmavé pleti.

VIDEO

Přečteno: 4507x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Reklama, Nenávist, Sociální sítěHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo