romea - logo
22. ledna 2021 (pátek)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nejlepší stipendisté organizace ROMEA dostanou finanční podporu od soukromého dárce

14.12.2020 15:08
Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)
Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

Organizace ROMEA již pátým rokem uděluje stipendia talentovaným romským studentům středních škol. V letošním roce se do stipendijního programu mohli hlásit i vysokoškolští studenti. Od roku 2016 se podařilo rozdělit stipendia v hodnotě téměř 6 milionů korun. Podstatná část peněz, která míří ke studentům ve formě stipendia je financovaná také prostřednictvím soukromých dárců, kteří pravidelně, nebo jednorázově podporují stipendijní program.

Jeden z našich soukromých dárců, který pravidelně přispívá do stipendijního programu a také nedávno uvolnil částku na nákup 18 nových notebooků pro studenty, se rozhodl podpořit stipendisty s nejlepším prospěchem v letošním roce. „S tímto nápadem přišel sám donor, který tak chce motivovat stipendisty k nejlepším výsledkům ve studiu,“ říká Jitka Votavová, manažerka stipendijního programu organizace ROMEA.

Deset studentů s nejlepším vysvědčením ocení donor jednorázovou finanční odměnou ve výši 20 000 Kč. Tato podpora bude realizovaná ve školním roce 2020/2021 a týká se pouze středoškolských studentů. Ti budou moci získat podporu za pololetní vysvědčení a také za vysvědčení na konci školního roku.

Stipendijní program je z podstatné části financován pravidelnými a jednorázovými dary lidí z řad veřejnosti.

„Pro udržitelnost programu je pomoc soukromých dárců důležitá. Jsme velmi rádi, že máme lidi, jako je například již výše zmíněný donor, kterému záleží na tom, aby romští studenti uspěli ve světě a poté i oni pomáhali další generaci mladých talentovaných Romů,“ říká Štefan Balog, fundraiser organizace ROMEA.

Pokud se i vy chcete stát pravidelným dárcem stipendijního programu, nebo přemýšlíte nad jednorázovou podporou, navštivte stránky www.romskastipendia.cz/darujte

Přečteno: 749x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Stipendia, Studenti, ROMEAHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo