romea - logo
15. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Leopold
Loading
rozšířené vyhledávaní

Někteří romští představitelé z Ostravy se nezúčastní akcí proti neonacismu ve Vítkově

Ostrava, 2.8.2013 13:50, (ROMEA)

Někteří romští představitelé z Ostravy vyjádřili podporu a solidaritu vítkovským Romům a soužití ve městě, ale odmítají se zúčastnit protestních akcí proti neonacistům, které proběhnou v sobotu ve Vítkově. "Chceme zabránit incidentu a konfliktu. Nepřistoupíme na hru radikálů a nezúčastníme se jejich akce ve Vítkově," uvádí se v tiskovém prohlášení, které server Romea.cz zveřejňuje v plném znění.

Tisková zpráva k chystané demonstraci ve Vítkově

My ostravští romští představitelé a níže podepsaní zástupci majoritní společnosti odsuzujeme jakoukoliv agresi a kriminalitu ve společnosti. Touto tiskovou zprávou chceme společně vyjádřit nesouhlas s pochody extrémistů a pravicových radikálů. Dle našeho názoru je cílem těchto pochodů pouze vyvolání nepokojů mezi majoritou a minoritou, zviditelnění a medializace pravicových extrémistických stran.

Vyzýváme proto majoritu i minoritu, aby se nepřidávala k těmto aktivitám, v nichž nevidíme žádné řešení.

Vyzýváme všechny, aby pochopili, že takovéto akce jsou pouze finanční zátěží pro daňové poplatníky. Místo toho, aby se investovalo do vzdělávání, řešení kritického stavu nezaměstnanosti a potřebnějších věcí, se v důsledku extrémistických hnutí vynakládají velké investice na nesmysluplné akce, které nevedenou k žádnému řešení.

Máme společný zájem zachovat sociální jistotu a bezpečí člověka bez ohledu na jeho původ a příslušnost. Jsme přesvědčeni, že by každý trestný čin měl být po právu potrestán.

Obyčejní lidé se začínají spojovat s radikály, ne pro společný zájem, ale z důvodu rostoucí sociální nejistoty. Jak všichni víme, důsledkem dnešní situace nás všech je nesystémové řešení dosavadních vlád.

Žádáme všechny instituce v České republice, aby intenzivněji spolupracovali s romskou komunitou na řešení společných problémů.

Touto tiskovou zprávou chceme vyjádřit podporu a solidaritu vítkovským Romům a soužití ve městě. Chceme zabránit incidentu a konfliktu. Nepřistoupíme na hru radikálů a nezúčastníme se jejich akce ve Vítkově.

Věříme, že zdravý rozum zvítězí!

Ernest Bandy, Vladimír Leško, Josef Facuna, Miroslav Holub, David Fráter, René Baláž, Robert Baláž, Ladislav Kroščen, Josef Stojka, Pavel Baláž, Růžena Barnová, Sri Kumar Vishwanthan, Nikola Bardoňová, Zuzana Doležalová, Helena Jedináková, Vladimíra Bednářová, Radim Miklušák Nikol Dandášová, Simona Jirásková, Elena Gorolová, Jolana Šmarhovyčová, Kateřina Černíková

ryz, Tisková zpráva
Přečteno: 2210x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, Vítkov, Rasismus, Extremismus, Ostrava, Žhářský útok ve VítkověHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo