romea - logo
16. února 2020 (neděle)
svátek má Ljuba
Loading
rozšířené vyhledávaní

Někteří romští představitelé z Ostravy se nezúčastní akcí proti neonacismu ve Vítkově

Ostrava, 2.8.2013 13:50, (ROMEA)

Někteří romští představitelé z Ostravy vyjádřili podporu a solidaritu vítkovským Romům a soužití ve městě, ale odmítají se zúčastnit protestních akcí proti neonacistům, které proběhnou v sobotu ve Vítkově. "Chceme zabránit incidentu a konfliktu. Nepřistoupíme na hru radikálů a nezúčastníme se jejich akce ve Vítkově," uvádí se v tiskovém prohlášení, které server Romea.cz zveřejňuje v plném znění.

Tisková zpráva k chystané demonstraci ve Vítkově

My ostravští romští představitelé a níže podepsaní zástupci majoritní společnosti odsuzujeme jakoukoliv agresi a kriminalitu ve společnosti. Touto tiskovou zprávou chceme společně vyjádřit nesouhlas s pochody extrémistů a pravicových radikálů. Dle našeho názoru je cílem těchto pochodů pouze vyvolání nepokojů mezi majoritou a minoritou, zviditelnění a medializace pravicových extrémistických stran.

Vyzýváme proto majoritu i minoritu, aby se nepřidávala k těmto aktivitám, v nichž nevidíme žádné řešení.

Vyzýváme všechny, aby pochopili, že takovéto akce jsou pouze finanční zátěží pro daňové poplatníky. Místo toho, aby se investovalo do vzdělávání, řešení kritického stavu nezaměstnanosti a potřebnějších věcí, se v důsledku extrémistických hnutí vynakládají velké investice na nesmysluplné akce, které nevedenou k žádnému řešení.

Máme společný zájem zachovat sociální jistotu a bezpečí člověka bez ohledu na jeho původ a příslušnost. Jsme přesvědčeni, že by každý trestný čin měl být po právu potrestán.

Obyčejní lidé se začínají spojovat s radikály, ne pro společný zájem, ale z důvodu rostoucí sociální nejistoty. Jak všichni víme, důsledkem dnešní situace nás všech je nesystémové řešení dosavadních vlád.

Žádáme všechny instituce v České republice, aby intenzivněji spolupracovali s romskou komunitou na řešení společných problémů.

Touto tiskovou zprávou chceme vyjádřit podporu a solidaritu vítkovským Romům a soužití ve městě. Chceme zabránit incidentu a konfliktu. Nepřistoupíme na hru radikálů a nezúčastníme se jejich akce ve Vítkově.

Věříme, že zdravý rozum zvítězí!

Ernest Bandy, Vladimír Leško, Josef Facuna, Miroslav Holub, David Fráter, René Baláž, Robert Baláž, Ladislav Kroščen, Josef Stojka, Pavel Baláž, Růžena Barnová, Sri Kumar Vishwanthan, Nikola Bardoňová, Zuzana Doležalová, Helena Jedináková, Vladimíra Bednářová, Radim Miklušák Nikol Dandášová, Simona Jirásková, Elena Gorolová, Jolana Šmarhovyčová, Kateřina Černíková

ryz, Tisková zpráva
Přečteno: 2217x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, Vítkov, Rasismus, Extremismus, Ostrava, Žhářský útok ve VítkověHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo