romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Někteří romští představitelé z Ostravy se nezúčastní akcí proti neonacismu ve Vítkově

Ostrava, 2.8.2013 13:50, (ROMEA)

Někteří romští představitelé z Ostravy vyjádřili podporu a solidaritu vítkovským Romům a soužití ve městě, ale odmítají se zúčastnit protestních akcí proti neonacistům, které proběhnou v sobotu ve Vítkově. "Chceme zabránit incidentu a konfliktu. Nepřistoupíme na hru radikálů a nezúčastníme se jejich akce ve Vítkově," uvádí se v tiskovém prohlášení, které server Romea.cz zveřejňuje v plném znění.

Tisková zpráva k chystané demonstraci ve Vítkově

My ostravští romští představitelé a níže podepsaní zástupci majoritní společnosti odsuzujeme jakoukoliv agresi a kriminalitu ve společnosti. Touto tiskovou zprávou chceme společně vyjádřit nesouhlas s pochody extrémistů a pravicových radikálů. Dle našeho názoru je cílem těchto pochodů pouze vyvolání nepokojů mezi majoritou a minoritou, zviditelnění a medializace pravicových extrémistických stran.

Vyzýváme proto majoritu i minoritu, aby se nepřidávala k těmto aktivitám, v nichž nevidíme žádné řešení.

Vyzýváme všechny, aby pochopili, že takovéto akce jsou pouze finanční zátěží pro daňové poplatníky. Místo toho, aby se investovalo do vzdělávání, řešení kritického stavu nezaměstnanosti a potřebnějších věcí, se v důsledku extrémistických hnutí vynakládají velké investice na nesmysluplné akce, které nevedenou k žádnému řešení.

Máme společný zájem zachovat sociální jistotu a bezpečí člověka bez ohledu na jeho původ a příslušnost. Jsme přesvědčeni, že by každý trestný čin měl být po právu potrestán.

Obyčejní lidé se začínají spojovat s radikály, ne pro společný zájem, ale z důvodu rostoucí sociální nejistoty. Jak všichni víme, důsledkem dnešní situace nás všech je nesystémové řešení dosavadních vlád.

Žádáme všechny instituce v České republice, aby intenzivněji spolupracovali s romskou komunitou na řešení společných problémů.

Touto tiskovou zprávou chceme vyjádřit podporu a solidaritu vítkovským Romům a soužití ve městě. Chceme zabránit incidentu a konfliktu. Nepřistoupíme na hru radikálů a nezúčastníme se jejich akce ve Vítkově.

Věříme, že zdravý rozum zvítězí!

Ernest Bandy, Vladimír Leško, Josef Facuna, Miroslav Holub, David Fráter, René Baláž, Robert Baláž, Ladislav Kroščen, Josef Stojka, Pavel Baláž, Růžena Barnová, Sri Kumar Vishwanthan, Nikola Bardoňová, Zuzana Doležalová, Helena Jedináková, Vladimíra Bednářová, Radim Miklušák Nikol Dandášová, Simona Jirásková, Elena Gorolová, Jolana Šmarhovyčová, Kateřina Černíková

ryz, Tisková zpráva
Přečteno: 2219x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, Vítkov, Rasismus, Extremismus, Ostrava, Žhářský útok ve VítkověHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo