romea - logo
21. května 2022 (sobota)
svátek má Monika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ZÁZNAM: Nesouhlas s policejním zákrokem v Teplicích a podpora místní komunitě. V Praze ve středu proběhla demonstrace za Stanislava Tomáše

29.6.2021 11:46

Ve středu 30. června proběhla na Palackém náměstí v Praze demonstrace za Stanislava Tomáše, který zemřel 19. června po policejním zásahu v Teplicích.

„Policie České Republiky, podporovaná Ministerstvem vnitra, odmítá převzít za jeho smrt jakoukoliv zodpovědnost. Otázka není, jestli byl Stanislav střízlivý, ale jestli je přijatelné klečet člověku přes pět minut na krku. My říkáme, že není. Diskriminace vůči Romům ze strany policie probíhá neustále a tuto kauzu považujeme za vrchol ledovce,“ uvedli organizátoři akce s názvem Na romských životech záleží / Roma lives matter z Anarchistické federace.

Na setkání vyjádřili podporu teplické komunitě a nesouhlas s policejním zákrokem a následnou reakcí veřejně činných osob. „Ty bez nezávislého prošetření zásahu neváhaly zaujmout stanovisko, kterým podporují policejní násilí a omezují pozornost na drogovou a kriminální minulost oběti,“ uvedli organizátoři.

Přečteno: 2961x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Teplice, Policie, Demonstrace, Praha, Smrt Roma v Teplicích, smrt , Smrt po policejní intervenciHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo