romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Neziskové organizace jednaly na MŠMT o zastoupení Romů v orgánech veřejné správy a podpoře romských studentů

3.10.2016 18:01
Náměstek ministryně školství Václav Pícl přijal 3. 10. 2016 zástupce Národní pracovní skupiny zastřešující 11 romských neziskových organizací z celé země.
Náměstek ministryně školství Václav Pícl přijal 3. 10. 2016 zástupce Národní pracovní skupiny zastřešující 11 romských neziskových organizací z celé země.

Náměstek ministryně školství Václav Pícl přijal dnes ve své pracovně zástupce Národní pracovní skupiny zastřešující 11 romských neziskových organizací z celé země.

"Cílem setkání je navázání konstruktivní spolupráce mezi etablovanými romskými neziskovými organizacemi a ministerstvem školství. Koalice pracuje až s 8 000 Romy a může být tedy pomyslným mostem mezi romskou komunitou a státní správou," řekla na úvod setkání ředitelka organizace Slovo 21 Jelena Silajdžić.

Během hodinové diskuse byly připomenuty specifické cíle a plnění Strategie romské integrace, diskutovalo se o zastoupení Romů v zákonodárných, exekutivních a poradních pozicích v rámci veřejné správy, které není dostatečné, o připravovaných změnách v předškolním vzdělávání či o stipendijních programech pro romské studenty.

Zástupce ministerstva byl pozván do organizace IQ Roma Service v Brně, seznámit se s příklady dobré praxe v oblasti předškolního vzdělávání a aktivizace romských rodičů. V diskusi budou zástupci romských neziskovek s ministerstvem školství pokračovat v prosinci na dalším setkání.

Setkání se zúčastnili zástupci neziskových organizací Slovo 21, ROMEA, IQ Roma Servis, Jekhetane a OSF Praha.

Přečteno: 1602x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, setkání s Romy, MŠMT, Neziskový sektorHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo