romea - logo
19. září 2020 (sobota)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nová hra divadla utlačovaných se představí se v pátek na Festivalu humanity a solidarity v Praze

12.4.2016 13:30
Festival humanity a solidarity - 15.4. 2016 v Rock Café v Praze.
Festival humanity a solidarity - 15.4. 2016 v Rock Café v Praze.

V pátek 15.4. od 19:00 bude v rámci Festivalu humanity a solidarity uvedena v pražském Rock Café (Národní 20) nová hra divadla utlačovaných s názvem „Ztracená“.

Hra vznikla ve skupině, která měla chuť se zabývat tématem uprchlické krize. “Nasťa odejde z Krymu ještě před okupací na stipendijní pobyt do ČR. Následná okupace pro ní však znamená ztrátu nejen domova… Jak to celé dopadne můžeme už hledat společně,“ přibližuje děj divadelní hry Dana Moree z divadla utlačovaných.

Na Festivalu umanity a solidarity se dále představí skupiny Džezvica, Létající koberec, Rajvosa Prag Band nebo Lukáš Burian, Marwan Alsolaiman. Těšit se můžete na ochutnávku syrského jídla. Výtěžek z akce věnují organizátoři na pomoc lidem v uprchlickém táboře v Idomeni.

Přečteno: 682x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

divadlo, divadlo utlačovaných, Festival, UprchlíciHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo