romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nová hra divadla utlačovaných se představí se v pátek na Festivalu humanity a solidarity v Praze

12.4.2016 13:30
Festival humanity a solidarity - 15.4. 2016 v Rock Café v Praze.
Festival humanity a solidarity - 15.4. 2016 v Rock Café v Praze.

V pátek 15.4. od 19:00 bude v rámci Festivalu humanity a solidarity uvedena v pražském Rock Café (Národní 20) nová hra divadla utlačovaných s názvem „Ztracená“.

Hra vznikla ve skupině, která měla chuť se zabývat tématem uprchlické krize. “Nasťa odejde z Krymu ještě před okupací na stipendijní pobyt do ČR. Následná okupace pro ní však znamená ztrátu nejen domova… Jak to celé dopadne můžeme už hledat společně,“ přibližuje děj divadelní hry Dana Moree z divadla utlačovaných.

Na Festivalu umanity a solidarity se dále představí skupiny Džezvica, Létající koberec, Rajvosa Prag Band nebo Lukáš Burian, Marwan Alsolaiman. Těšit se můžete na ochutnávku syrského jídla. Výtěžek z akce věnují organizátoři na pomoc lidem v uprchlickém táboře v Idomeni.

Přečteno: 681x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

divadlo, divadlo utlačovaných, Festival, UprchlíciHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo