romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nově otevřená výzva Norských fondů podpoří prázdninové programy a mimoškolní aktivity pro romské děti

26.3.2021 18:48
Ilustrační FOTO: Karolína Ryvolová
Ilustrační FOTO: Karolína Ryvolová

Tvorba motivačních prázdninových programů a mimoškolních aktivit pro romské děti (HROVA2), takový je název otevřené výzvy Norských fondů k podání žádostí o grant. Ty mohou školská zařízení a neziskové organizace podat do 20. května 2021.

Podpořeny mohou být jak jednoleté, tak i tříleté projekty.

„HROVA2 je součástí programu podpory Inkluze Romů a posilování jejich postavení. Cílem této výzvy je především zamezit předčasným odchodům romských žáků ze vzdělávání. Nejen zprávy o situaci romské menšiny v České republice, ale i monitorovací zprávy mezinárodních organizací pravidelně upozorňují na problematický přechod zejména ze základního do středního vzdělávání, kdy vyšší podíl romských studentů opouští vzdělávací proces," uvádí se ve výzvě.

„Školy, školská zařízení, ale i další aktéři, kteří se školami spolupracují, by se proto za použití vhodných nástrojů měli zaměřit na to, aby romští studenti byli ve vzdělávacím procesu udrženi a úspěšně jej dokončili. Jedním z takových nástrojů může být tvorba motivačních prázdninových programů a mimoškolních aktivit pro romské děti, včetně podpory spolupráce školy a školských zařízení s rodinou, “ stojí ve výzvě k podávání žádostí na stránkách Norských fondů.

V souvislosti s touto otevřenou výzvou ministerstvo financí dne 8. dubna 2021 pořádá online seminář pro žadatele s cílem představit obsahové zaměření výzvy a způsob podání žádosti o grant v aplikaci CEDR.

Detailnější informace o samotné výzvě naleznete na webových stránkách Fondů EHP a Norska.

Přečteno: 757x
 

Kam dál:

Štítky:  

EU, Granty, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo