romea - logo
28. května 2022 (sobota)
svátek má Vilém

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Novinky.cz: Podle soudu nemusel majitel vystěhovat obyvatele Přednádraží

Ostrava, 26.4.2013 17:50, (ROMEA)
My se nevzdáme! Přednádraží v Ostrava-Přívoze (7. 8. 2012)
My se nevzdáme! Přednádraží v Ostrava-Přívoze (7. 8. 2012)

Podle serveru Novinky.cz rozhodl Krajský soud v Ostravě, že nařízení stavebního úřadu centrálního ostravského obvodu o tom, že majitel domů v ostravském ghettu Přednádraží Oldřich Roztočil měl vystěhovat své nájemníky, nebylo oprávněné. Nejen že Roztočil nemusí zaplatit pokutu 30 tisíc korun, kterou po něm úřad požadoval za nevystěhování Romů, ale také nyní chystá nové nájemní smlouvy.

Radnice však trvá na tom, že nařízení o vyklizení Přednádraží stále trvá, jelikož proti němu nebyla podána žaloba a domy jsou životu nebezpečné.

„Krajský soud v Ostravě změnil původní rozhodnutí ostravského okresního soudu a zamítl pokutu ve výši 30 tisíc korun s odůvodněním, že rozhodnutí stavebního úřadu MOaP o neprodleném vyklizení označených staveb v Přívoze není určité a není z něj možno odvodit, že by společnost Domy Přednádraží měla vůči jiným subjektům konkrétně stanovenou povinnost, kterou by nesplnila,“ sdělila mluvčí ostravského krajského soudu Lucie Böhmová.

Rozhodnutí krajského soudu majitel domů v Přednádraží Oldřich Roztočil vítá. „Nyní se chystám na to, že lidem budu dávat nové nájemní smlouvy. Bohužel ne všechny domy jsou v Přednádraží ještě obyvatelné, ale dům číslo osm je téměř opravený,“ popisoval podnikatel Roztočil. Dodal, že dalším jeho krokem bude to, aby se co nejdříve vyřešil problém nefunkční kanalizace v Přednádraží.
Obvod se brání

Podle aktivisty Kumara Vishwanathana se již rodiny těší, že se budou moci vrátit. „V pondělí odpoledne budeme v kanceláři naší organizace vydávat lidem nové nájemní smlouvy. Do 15. května bychom chtěli, aby se Přednádraží znovu rozsvítilo a byla zde elektřina, do konce května chceme oblast napojit na vodovodní řad. Zaplatí to naše organizace,“ sdělil ředitel sdružení Vzájemné soužití Vishwanathan. 

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

fk, Novinky.cz
Přečteno: 1220x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Bydlení, Sociální vyloučení, PřednádražíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo