romea - logo
25. května 2022 (středa)
svátek má Viola

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Novinky.cz znovu zveřejnily více jak rok staré zavádějící informace o Romech v Sheffieldu

Praha, 4.1.2015 22:22
Koláž: Romea.cz
Koláž: Romea.cz

Server Novinky.cz zveřejnil v článku s titulkem "Francouzské město nechce pohřbít romské dítě. Neplatilo daně" více jak rok starou informaci o situaci na předměstí Sheffieldu v Anglii. Stejně jako v minulosti odstavec věnovaný této kauze zamlčuje výsledky šetření policie a informace zveřejněná serverem je výrazně zavádějící.

"The Guardian zmínil i zprávu bulvárního listu The Daily Express, podle níž majiteli jednoho místního obchodu chtěli romští teenageři za 250 liber (8100 korun) prodat dítě. Místní obyvatelé podle The Guardianu uvítali, že úřady se jejich problémy začaly zabývat," píše bez dalšího upřesnění server Novinky.cz.

Tato citace je doslova převzatá z více jak rok staré zprávy ČTK, ale je citována pouze část informace. Celá citace zní: "The Guardian zmínil i zprávu bulvárního listu The Daily Express, podle níž majiteli jednoho místního obchodu chtěli romští teenageři za 250 liber (8100 korun) prodat dítě. Policie zdůraznila, že důkladně prověřila spekulace o prodeji dítěte, ale nenašla žádné důkazy o zmizení nějakého dítěte v oblasti Page Hall. Podle policejního mluvčího mohlo jít o „ubohý žert"."

Novinky.cz tedy, stejně jako před rokem, zcela vypustily informaci policie, že k prodeji dítěte neexistují žádné důkazy.

Další otázkou je, proč vůbec byla tato část do textu o události ve Francii přidána. Zpráva je jinak totiž zcela totožná se zprávou, kterou k této události vydala ČTK.

ROMEA vyzvala v neděli dopoledne server Novinky.cz, aby zavádějící a manipulativní informaci ve svém článku doplnil. Do nedělního večera redakce na náš e-mail nereagovala ani článek neupravila.

Server Romea.cz již dříve v reakci na zavádějící informace serveru Novinky.cz podrobně o situaci na předměstí Sheffieldu informoval.

Přečteno: 1420x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Média, Analýzy, ROMEA, AnticiganismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo