romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Novou primátorkou Prostějova se stala Alena Rašková. Její protiromské výroky nebyly překážkou

6.10.2015 10:20
Alena Rašková (FOTO: Archiv ČSSD)
Alena Rašková (FOTO: Archiv ČSSD)

Dlouholetého primátora Prostějova Miroslava Pišťáka nahradila jeho stranická kolegyně a dosavadní první náměstkyně Alena Rašková z ČSSD. Zastupitelstvo ji zvolilo, protože neměla protikandidáta a  na její volbě se shodlo 29 z 35 zastupitelů. Rašková se v roce 2014 před tehdejšími senátními a komunálními volbami dostala do povědomí kvůli svým protiromským výrokům. Pišťák kvůli nejasnostem ohledně finančního daru v září odstoupil.

Rašková během loňské předvolební kampaně před senátními a komunálními volbami populisticky využila rasistického naladění některých svých voličů a měla potřebu se veřejně vyjádřit ke svému "pocitu", že si Romové dělají "děti na kšeft". Její anticiganistické smýšlení vyjádřené například v Prostějovském večerníku, na něž server Romea.cz upozornil zde, nebylo překážkou ani v cestě na post primátora Prostějova.

"Romové využívají stoprocentně všeho, na co mohou dosáhnout. Dokonale znají zákony, které jim nahrávají k financím, jež mohou získat. (...) Podle našeho názoru by státní podpory měly být vypláceny rodinám maximálně do počtu tří dětí. Mám totiž pocit, že i v těchto případech si Romové ´dělají´ děti na kšeft, aby od státu pobrali co nejvíce sociálních dávek. (...) na nehorázné chování menšinové populace a jejich přiživování na státu nadáváme už několik let a ještě se nepodařilo prosadit systém, který by to zatrhl," uvedla před volbami Rašková.

Přečteno: 873x
 

Kam dál:

Štítky:  

Prostějov, protiromský výrok, Rasismus, PopulismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo