romea - logo
9. srpna 2020 (neděle)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nový ministr pro lidská práva Chvojka oficiálně převzal Dienstbierův úřad

1.12.2016 13:32

Česká vláda má dva nové členy. Prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem pro lidská práva a legislativu Jana Chvojku a ministrem zdravotnictví Miloslava Ludvíka. Ve funkci nahradili Jiřího Dienstbiera a Svatopluka Němečka. Premiér Bohuslav Sobotka, který si od výměny slibuje větší dynamiku kabinetu, Chvojkovi při uvedení do úřadu dal za úkol řešit situaci v tzv. vyloučených lokalitách.

Chvojka by se měl podle Sobotky do voleb zaměřit hlavně na zvýšení zaměstnanosti obyvatel ghett. Sobotka očekává, že nový ministr společně s ministryní práce a sociálních věcí Marksovou připraví plán jak zaměstnanost v lokalitách co nejrychleji zvýšit. Stihnout by měl také zákon o sociálním bydlení, sociálním podnikání či dokončení výkupu vepřína v Letech.
Přečteno: 1293x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Menšiny, Sociálně vyloučené lokality, Zaměstnanost, ministr pro lidská práva a rovné příležitosti, ministr pro lidská práva, Sociální, sociální bydlení, Sociální podnikání, Lety - 1942, Lety u Písku, Strategie, Strategie romské integrace do roku 2020, KoncepceHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo