romea - logo
8. prosince 2021 (středa)
svátek má Květoslava

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nový ministr pro lidská práva Chvojka oficiálně převzal Dienstbierův úřad

1.12.2016 13:32

Česká vláda má dva nové členy. Prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem pro lidská práva a legislativu Jana Chvojku a ministrem zdravotnictví Miloslava Ludvíka. Ve funkci nahradili Jiřího Dienstbiera a Svatopluka Němečka. Premiér Bohuslav Sobotka, který si od výměny slibuje větší dynamiku kabinetu, Chvojkovi při uvedení do úřadu dal za úkol řešit situaci v tzv. vyloučených lokalitách.

Chvojka by se měl podle Sobotky do voleb zaměřit hlavně na zvýšení zaměstnanosti obyvatel ghett. Sobotka očekává, že nový ministr společně s ministryní práce a sociálních věcí Marksovou připraví plán jak zaměstnanost v lokalitách co nejrychleji zvýšit. Stihnout by měl také zákon o sociálním bydlení, sociálním podnikání či dokončení výkupu vepřína v Letech.
Přečteno: 1322x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Menšiny, Sociálně vyloučené lokality, Zaměstnanost, ministr pro lidská práva a rovné příležitosti, ministr pro lidská práva, Sociální, sociální bydlení, Sociální podnikání, Lety - 1942, Lety u Písku, Strategie, Strategie romské integrace do roku 2020, KoncepceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo