romea - logo
3. dubna 2020 (pátek)
svátek má Richard
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nymburk slaví vítězstsví. Romové hráli fotbalový turnaj

Nymburk, 24.6.2013 13:10, (ROMEA)
(FOTO: Miroslav Jilemnický)
(FOTO: Miroslav Jilemnický)

Sedm týmů, tři rozhodčí, hřiště za RAFkou, příjemná letní sobota. To jsou ve zkratce základní fakta romského fotbalového turnaje, který pořádalo sdružení Romové pro Nymburk.

Po trávníku běhali mladíci i starší ročníky z Nymburka, který sestavil dva týmy, dále z Kolína, Nové Vsi I. , pražského Smíchova, Berouna a Kladna. „Chceme poděkovat romskému sdružení, městu Nymburk a všem ostatním, že nám umožnili takovou akci uskutečnit," uvedl hlavní pořadatel turnaje Jan Žemba.

Hned v prvním utkání nastoupili na zelený pažit hřiště za Základní školou Letců RAF oba nymburské týmy. Utkání, které se hrálo stejně jako ostatní na dvakrát patnáct minut, skončilo v normální hrací době bez branek. Vítěze tak určil až penaltový rozstřel, ve kterém si úspěšněji počínali mladíci z B týmu a favorizované Áčko porazili na penalty 2:1. To si to však vynahradilo v dalších zápasech a stalo se celkovým vítězem turnaje. Na druhém místě skončili borci z Berouna, třetí pak Smíchov. 

Miroslav Jilemnický
Přečteno: 698x
 

Kam dál:

Štítky:  

Fotbal, turnaj, Nymburk, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo