romea - logo
10. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nymburk slaví vítězstsví. Romové hráli fotbalový turnaj

Nymburk, 24.6.2013 13:10, (ROMEA)
(FOTO: Miroslav Jilemnický)
(FOTO: Miroslav Jilemnický)

Sedm týmů, tři rozhodčí, hřiště za RAFkou, příjemná letní sobota. To jsou ve zkratce základní fakta romského fotbalového turnaje, který pořádalo sdružení Romové pro Nymburk.

Po trávníku běhali mladíci i starší ročníky z Nymburka, který sestavil dva týmy, dále z Kolína, Nové Vsi I. , pražského Smíchova, Berouna a Kladna. „Chceme poděkovat romskému sdružení, městu Nymburk a všem ostatním, že nám umožnili takovou akci uskutečnit," uvedl hlavní pořadatel turnaje Jan Žemba.

Hned v prvním utkání nastoupili na zelený pažit hřiště za Základní školou Letců RAF oba nymburské týmy. Utkání, které se hrálo stejně jako ostatní na dvakrát patnáct minut, skončilo v normální hrací době bez branek. Vítěze tak určil až penaltový rozstřel, ve kterém si úspěšněji počínali mladíci z B týmu a favorizované Áčko porazili na penalty 2:1. To si to však vynahradilo v dalších zápasech a stalo se celkovým vítězem turnaje. Na druhém místě skončili borci z Berouna, třetí pak Smíchov. 

Miroslav Jilemnický
Přečteno: 700x
 

Kam dál:

Štítky:  

Fotbal, turnaj, Nymburk, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo